کاهش قیمت دلار

کاهش قیمت دلار

در پی انتشار همین اخبار نیز نرخ دلار در فضای غیر‌رسمی بازار با کاهش قیمتی ۱۳۰ تومانی نسبت به نرخ‌های ابتدای هفته به رقم ۲۸ هزار و ۵۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۶۵۸۴
بازدید : ۲۰۳
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱

نرخ شاخص بازار ارز در تعطیلات هفته گذشته شاهد کاهش قیمت بود. پس از انتشار سیگنال‌های مذاکراتی از سوی طرف آمریکایی در روز‌های گذشته نرخ دلار به سطوح قیمت اولیه کانال ۲۸ هزار تومانی بازگشت. روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه لیندا توماس گرینفیلد، سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، از پیشرفت‌های قابل توجهی در حل موانع باقی مانده در روند نشست‌های هسته‌ای وین سخن گفت.

در همین راستا ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز عصر چهارشنبه به وقت محلی در نشستی خبری با اهالی رسانه در خصوص مذاکرات بازگشت به برجام گفت: ما همچنان متعهد به بررسی امکان بازگشت متقابل به پایبندی مشترک به برجام هستیم به این دلیل که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام در راستای منافع ما است.

در پی انتشار همین اخبار نیز نرخ دلار در فضای غیر‌رسمی بازار با کاهش قیمتی ۱۳۰ تومانی نسبت به نرخ‌های ابتدای هفته به رقم ۲۸ هزار و ۵۰ تومان رسید.

در هفته‌ای که گذشت بازار ارز تهران فضای خلوتی را تجربه کرد. بازار که از روز‌های ابتدایی هفته گذشته دچار کاهش حجم معاملات شده بود در روز‌های میانی هفته به نوعی به خواب فرو رفت. تنها نرخ‌های ارائه شده جهت خرید و فروش ارز‌های شاخص در حجم کم و به صورت خانگی و در گروه‌های مجازی این معامله‌گران مطرح می‌شد.

عموم نرخ‌های ارائه شده مذکور جهت فروش اسکناس دلار حوالی ارقام ۲۸ هزار و ۵۰ تا ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان نوسان می‌کرد. در زمینه فروش اسکناس یوروی آزاد نیز این نرخ‌ها محدوده قیمتی ۲۹ هزار و ۹۰۰ تا ۳۰ هزار تومان را هدف قرار داده بودند. اما به‌طور کلی نرخ آزاد ارز در هفته‌ای که گذشت و در شرایط کمبود معاملات روندی کاهشی را تجربه کرد.

به عقیده بسیاری از تحلیلگران بازار ارز، کاهش قیمت مشاهده شده در نرخ معامله‌های این بازار می‌تواند به دلیل انتشار سیگنال‌های امیدوارکننده نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای وین باشد. طی نشست‌های خبری برگزار شده توسط دو مقام مسوول دولت آمریکا در روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت انتظارات مثبت فعالان سیاسی- اقتصادی از آینده نشست‌های هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی تقویت شد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به پیشرفت‌های قابل توجه مذاکرات در ماه‌های اخیر از تصمیم دولت این کشور بر حل اختلافات باقی مانده از مسیر دموکراسی سخن گفت. پرایس گفت: ما همچنان متعهد به بررسی امکان بازگشت متقابل به پایبندی مشترک به برجام هستیم به این دلیل که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام در راستای منافع ما است.

نشریه وال‌استریت ژورنال نیز در زمینه چگونگی ادامه یافتن نشست‌های هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی نوشت: اروپایی‌ها با فرستادن هماهنگ‌کننده مذاکرات به ایران می‌خواهند برای احیای برجام فشار جدید وارد کنند. انریکه مورا می‌خواهد ایران را متقاعد کند که فعلا متن توافق را بدون خروج نام سپاه از فهرست تروریستی امضا کند و این موضوع به آینده موکول شود.

سکه امامی، اما در شرایطی که طلای جهانی دچار کاهش قیمت شده بود با ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت به رقم ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

نمودار قیمت دلار

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه