آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ اردیبهشت ماه ۳ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۶۷۳۶
بازدید : ۲۰۲
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ اردبیهشت ماه را ۳ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۴۱ هزار و ۱۹۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۸۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۲۱۹ نفر رسید که دخوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۱۰ هزار و ۶۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

در شبانه روز گذشته به جز تهران با ۲ مورد فوتی بیماران کووید۱۹ و البرز با یک مورد، همه استان‌های کشور، مرگ و میر ۰ داشته اند. آخرین بار روز ۶ اسفند ۹۸، تعداد مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ در کشور،۳ نفر بود.

۸۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۱ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۳۴ هزار و ۸۵۹ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۱۷ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۹۷ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۲۷۷ هزار و ۹۶۲ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۴۷۲ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۶۵۸ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۲۴ هزار و ۷۵۹ نفر (۱۰۳ نفر)

۲. برزیل ۶۶۴ هزار و ۲۴۸ نفر (۵۹ نفر)

۳. هند ۵۲۴ هزار و ۱۰۳ نفر (۱۰ نفر)

۴. روسیه ۳۷۷ هزار و ۴۹ نفر (۱۰۳ نفر)

۵. مکزیک ۳۲۴ هزار و ۶۴۳ نفر (۱۱ نفر)

۶. پرو ۲۱۲ هزار و ۹۵۷ نفر (۱۱ نفر)

۷. انگلستان ۱۷۶ هزار و ۶۲۴ نفر (۷۱ نفر)

۸. ایتالیا ۱۶۴ هزار و ۵۷۳ نفر (۸۴ نفر)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۳۹۶ نفر (۱۵ نفر)

۱۰. فرانسه ۱۴۶ هزار و ۸۵۶ نفر (۱۳۲ نفر)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۱۸۹ نفر (۳ نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه