CX-۶۰، جدیدترین و مهم‌ترین شاسی بلند مزدا

CX-۶۰، جدیدترین و مهم‌ترین شاسی بلند مزدا

پیشرانه هیبریدی مزدا CX-۶۰ e-Skyactive PHEV به یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک متصل شده است.
کد خبر: ۱۰۶۷۸۴
بازدید : ۲۶۴
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹

مزدا CX-۶۰ e-Skyactive PHEV یکی از جدیدترین و البته از مهم‌ترین محصولات این خودروساز ژاپنی است. این مدل جدید نه تنها نخستین خودرو پلاگین هیبرید مزدا محسوب می‌شود، بلکه پلتفرمی جدید در آن بکار گرفته شده که این شرکت قصد دارد در مدل‌های آینده خود استفاده کند.

مزدا CX-۶۰ e-Skyactive PHEV در کارخانه هوفو واقع در استان یاماگوچی، ژاپن تولید می‌شود. این مجموعه تولیدی از دو بخش اصلی تشکیل شده که یک مجموعه مونتاژ خودرو در منطقه نیشینورا و یک کارخانه تولید جعبه دنده در نزدیکی منطقه ناکانوسکی را شامل می‌شود.

واحد نیشینورا دارای دو کارخانه اصلی است که به نام‌های "اچ ۱" و "اچ ۲" شناخته می‌شوند و مدل جدید CX-۶۰ در کارخانه شماره ۲ هوفو از خط تولید خارج می‌شود.

مزدا CX-۶۰ e-Skyactive PHEV به یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی ۲.۵ لیتری اسکای‌اکتیو جی که توانایی تولید ۱۸۹ اسب بخار نیرو را دارد مجهز شده است که با یک موتور الکتریکی ۱۲۹ کیلوواتی و یک باتری ۳۵۵ ولتی یون لیتیوم با ظرفیت ذخیره سازی ۱۷.۸ کیلووات ساعتی همراهی می‌شود. در مجموع، قدرت خروجی این خودرو ۳۲۳ اسب بخار و گشتاور آن برابر با ۵۰۰ نیوتن متر است.

پیشرانه هیبریدی مزدا CX-۶۰ e-Skyactive PHEV به یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک متصل شده است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این مدل برابر با ۵.۸ ثانیه عنوان شده و بیشینه سرعت خودرو نیز در حالت هیبرید به صورت الکترونیکی به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

در حالت تمام الکتریکی، برد حرکتی مزدا CX-۶۰ e-Skyactive PHEV برابر با ۶۳ کیلومتر عنوان شده و بیشینه سرعت خودرو نیز به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. در صورتی که قصد داشته باشید از این محدوده سرعت فراتر بروید، پیشرانه بنزینی به صورت اتوماتیک فعال می‌شود.

از نظر اندازه، CX-۶۰ جدید کمی بزرگتر از مدل CX-۵ است و درازا و پهنای آن به ترتیب برابر با ۴۷۴۵ میلی‌متر و ۱۸۹۰ میلی‌متر و فاصله بین دو محور خودرو برابر با ۲۸۷۰ میلی‌متر است. وزن این خودرو حدود ۴۵۰۰ پوند (۲۰۴۱ کیلوگرم) عنوان شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه