قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۷ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۲۲ دلار و ۲۶ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۹۴۶
بازدید : ۱۶۸
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸

فرادید| طلا علیرغم افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، اما در جدول روزانه قرمز پوش د. امروز ۲۷ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۲.۷۵ درصد به ۱۸۲۲ دلار و ۲۶ سنت رسید.

قیمت اونس طلا دیروز در بازار‌های جهانی اندکی بهبود یافت، زیرا کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده، باد مخالف دلار را جبران کرد، که پیش از این همراه با افزایش احتمالی نرخ بهره، طلا را به پایین‌ترین حد در بیش از سه ماه و نیم گذشته رسانده بود.

به گزارش فرادید؛ این هفته ۱۷ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان، دو تحلیلگر، معادل ۱۲ درصد، باور به افزایش قیمت طلا در هفته آینده دارند. همچنین، ۱۲ تحلیلگر معادل ۷۱ درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت نزولی بودند و سه تحلیلگر معادل ۱۸ درصد نسبت به قیمت‌ها خنثی بودند.

در همین حال، ۹۳۲ سرمایه‌گذارخرد در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. از این تعداد، ۴۸۱ نفر یا ۵۱ درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده هستند. ۲۸۶ نفر دیگر یا ۳۱ درصد نزولی هستند، در حالی که ۱۶۵ رأی دهنده یا ۱۸ درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار RJO فیوچرز، در این باره تاکید کرد: جهش خفیف طلا ناشی از افت بازدهی خزانه‌داری و کاهش اندک شاخص دلار است. با در نظر گرفتن همه چیز، طلا روند خود را حفظ کرده است، در حالی که باید به طور قابل توجهی پایین‌تر قرار می‌گرفت.»

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند روز جمعه گفت: قبل از اینکه مقامات فدرال رزرو بتوانند با خیال راحت به این نتیجه برسند که تورم به اوج خود رسیده است، تورم باید برای چند ماه کاهش یابد. وی افزود: در صورتی که داده‌ها بهبودی نشان ندهند، او آماده است تا افزایش سریع‌تر نرخ بهره را تا جلسه سپتامبر فدرال رزرو در نظر بگیرد.

اگر چه شمش به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، اما شمش به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات‌متحده و بازده اوراق قرضه که هزینه فرصت نگهداری آن را افزایش می‌دهد، حساس است.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه