هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۹

بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۹ اردیبهشت ماه برای نیمه شمالی کشور رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۰۲۱
بازدید : ۱۸۶
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۲۹ اردیبهشت در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، ارتفاعات البرز شرقی و به‌صورت پراکنده در اردبیل و آذربایجان شرقی رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

جمعه در سواحل دریای خزر و شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود. این شرایط شنبه برای سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و یکشنبه در نواحی شرق و شمال شرق کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد انتظار می‌رود.

اوایل وقت امروز در دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در بخش‌هایی از جنوب، شرق و شمال شرق وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

این شرایط جمعه در جنوب و شمال غرب و شنبه علاوه بر این نواحی در بخش‌هایی از غرب دامنه‌های جنوبی البرز، به‌تدریج مرکز، شرق و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. از اواخر وقت جمعه و طی روز شنبه نفوذ گردوخاک از کشور‌های همسایه غربی به مناطق غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور دور از انتظار نیست.

از امروز تا یکشنبه نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود همچنین طی روز‌های جمعه و شنبه دریای خزر و شنبه تا دوشنبه غرب خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه