مدارس و ادارات کدام استان‌ها امروز تعطیل شدند؟

مدارس و ادارات کدام استان‌ها امروز تعطیل شدند؟

گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه‌های اضطرار آلودگی هوا در استان‌ها جلسه فوری برگزار و در خصوص تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم‌گیری کنند.
کد خبر: ۱۰۷۱۵۱
بازدید : ۱۹۲
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۷

 توده گردوغبار که از عصر امروز وارد کشور شده است، در بخش‌هایی از کشور وضعیت بحرانی ایجاد کرده است. گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه‌های اضطرار آلودگی هوا در استان‌ها جلسه فوری برگزار کنند. حاصل این جلسات به شرح ذیل است:

تهران - با توجه به افزایش آلاینده‌ها و گرد و غبار، کلیه مدارس استان تهران در روز سه‌شنبه ۳ خرداد تعطیل است.

خوزستان - به دلیل شدت یافتن پدیده گردوغبار مدارس، مراکز آموزشی و ادارات در سراسر استان خوزستان در روز سه‌شنبه ۳ خردادماه تعطیل اعلام شد و امتحانات لغو شد.

کرمانشاه - به دلیل نفوذ ذرات گرد و غبار در جو استان و بر اساس تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان فردا سه شنبه سوم خرداد ماه تعطیل اعلام می‌شود.

همچنین همه ادارات استان (به استثنای دستگاه‌های خدمات رسان شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس۱۱۵، خدمات شهری شهرداری ها، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، بیمارستان‌ها وآتش نشانی‌ها) در روز سه شنبه تعطیل است.

همدان - فعالیت‌های آموزشی در تمام مدارس استان در نوبت صبح و بعد از ظهر در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل شده و حضور دانش آموزان صرفا به منظور شرکت در آزمون‌های پایان سال در مدارس در همان ساعات آزمون صورت می‌گیرد.

به استناد دستورالعمل شرایط اضطراری آلودگی هوا، فعالیت ادارات و دستگاه‌های دولتی به استثنای دستگاه‌های امدادی، بهداشتی و درمانی، بانک‌ها و خدمات اضطراری در روز سه‌شنبه سوم خرداد با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.

ایلام - ادارات، بانک‌ها، مدارس در همه مقاطع و دانشگاه فردا سه شنبه تعطیل است؛ امتحانات هماهنگ استانی پنج شنبه برگزار می‌شود؛ امتحانات نهایی برگزار می‌شوند.

کردستان - با تصویب ستاد مدیریت بحران استان کردستان تمامی ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تمامی مدارس شهری و روستای در دو نوبت صبح و عصر سراسر استان به جز دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان و مراکز درمانی روز سه شنبه سوم خرداد ماه تعطیل اعلام می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد - روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهمئی اعلام کرد؛ به دلیل وقوع شدید ریز گردها، گرد و خاک، کاهش دید افقی و آلودگی هوا فردا سه شنبه ۳ خردادماه ۱۴۰۱، ادارات این شهرستان تعطیل است.
لازم به ذکر است که کلیه مدارس شهرستان در مقاطع مختلف، که فردا آزمون و یا امتحان دارند فقط در راس ساعت برگزاری امتحان و آزمون مربوطه ملزم به حضور در محل آزمون هستند.

زنجان - در پی افزایش ریزگرد‌ها و افزایش آلودگی‌ها مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات زنجان تعطیل شد.

البرز - بنا به تصمیم اخذ شده در کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای استان، تمامی مقاطع تحصیلی استان البرز فردا سه شنبه سوم خرداد ماه ۱۴۰۱ به دلیل کاهش کیفیت هوا تعطیل شد. زمان امتحانات فردا به روز دیگری موکول می‌شود که متعاقبا توسط آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

لرستان - بنا بر اعلام کارگروه اضطراری آلودگی هوا، همه مدارس و دانشگاه‌های لرستان فردا تعطیل هستند و ادارات نیز با دو ساعت تاخیر آغاز بکار می‌کنند.

قم - کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قم امشب در خصوص آلودگی هوای استان تشکیل جلسه داد و اعلام کرد: با توجه ورود گردوخاک از غرب کشور و پیش‌بینی انجام شده توسط اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود گردوخاک به استان قم و احتمال کاهش کیفیت هوا و افزایش گردوخاک تا صبح فردا؛ مدارس تمامی مقاطع تحصیلی استان فردا سه شنبه سوم خردادماه تعطیل است.

در اکثر اطلاعیه‌های منتشر شده توسط کارگروه اضطرار آلودگی هوا تاکید شده است «از تمامی گروه‌های سنی شهروندان به ویژه افراد آسیب‌پذیر و دارای بیماری ریوی و آسم و بیماران قلبی و عروقی خواسته می‌شود از تردد غیرضرور در زمان‌های آلودگی هوا در محیط‌های باز خودداری کرده و در صورت ضرورت از ماسک‌های حفاظتی مناسب استفاده کنند.»

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه