آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱۰/۰۳/۱۴

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱۰/۰۳/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ خردادماه ۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۷۴۹۲
بازدید : ۱۳۳
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶

فرادید| وزارت بهداشت امار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ خردادماه را ۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران، به ۱۴۱ هزار و ۳۲۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۶۴ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند و به این ترتیب بعد از گذشت حدود ۲۸ ماه، مبتلایان روزانه کرونا در کشور دو رقمی شد.

به گزارش فرادید؛ آخرین بار ۷ اسفند۹۸، تعداد مبتلایان روزانه کرونا در کشور دو رقمی بود و امروز بعد از گذشت ۲۸ ماه، دو رقمی شد. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۶۷۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۵۴ هزار و ۵۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۴۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۲۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۲۰ هزار و ۹۴۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۳۴ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۱۶۲ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۰۵ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۲۰۸ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶۹ نفر (۳۱۶ نفر)

۲. برزیل ۶۶۷ هزار و ۱۹ نفر (۴۱ نفر)

۳. هند ۵۲۴ هزار و ۶۵۱ نفر (بدون فوتی)

۴. روسیه ۳۷۹ هزار و ۳۶۳ نفر (۷۸ نفر)

۵. مکزیک ۳۲۴ هزار و ۹۶۶ نفر (۱۵ نفر)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۲۲۸ نفر (یک نفر)

۷. انگلستان ۱۷۸ هزار و ۷۴۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۶۶ هزار و ۸۷۵ نفر (۴۰ نفر)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۶۰۴ نفر (چهار نفر)

۱۰. فرانسه ۱۴۸ هزار و ۴۶۴ نفر (۳۸ نفر)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۳۲۱ نفر (سه نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه