قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۷

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۷ خردادماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۴۰ دلار و ۴۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۷۵۶۸
بازدید : ۱۶۳
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴

فرادید| طلا بار دیگر در مسیر کاهشی گام برداشت. امروز ۱۷ خردادماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افت ۱.۱۷ درصد به ۱۸۴۰ دلار و ۴۹ سنت رسید.

قیمت اونس طلا در معاملات روز دوشنبه آمریکا اندکی کاهش یافت، در حالی که نقره رشد ملایمی را حفظ کرد. هر دو فلز در معاملات صبحگاهی قیمت خود را از دست دادند، زیرا شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد روزانه خود رسید.

به گزارش فرادید؛ بازار طلا در حدود ۱۸۵۰ دلار در هر اونس در حالت خنثی باقی می‌ماند و احساسات صعودی در میان تحلیلگران وال استریت شروع به کاهش می‌کند، زیرا فدرال رزرو همچنان به افزایش شدید نرخ‌های بهره تا بقیه سال ادامه می‌دهد.

اگرچه قیمت طلا هفته گذشته را بالای ۱۸۵۰ دلار (سطح بحرانی) در هر اونس به پایان رساند، اما در تلاش برای یافتن حرکت صعودی ثابت است. طلا توانسته است خود را علی رغم داده‌های اشتغال قوی‌تر از حد انتظار نگه دارد.

بازار طلا درگیر جنگ بین افزایش تورم و موضع انقباضی فدرال رزرو برای کاهش قیمت‌ها شده‌است. با این حال، انتظارات فزاینده‌ای وجود دارد که چشم انداز بانک مرکزی ایالات متحده برای مهندسی رشد اقتصادی در حال کاهش است.

با توجه به اینکه حقوق و دستمزد‌های غیرکشاورزی از انتظارات پیشی گرفته‌اند، به نظر نمی‌رسد دلیلی برای کند شدن انقباض فدرال رزرو وجود داشته‌باشد.

بر اساس این خبر، بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده دوباره شروع به افزایش کرده است و دلار را نسبت به سایر ارز‌ها از جمله طلا افزایش داده‌است.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه