هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۲۱

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۱ خردادماه در برخی استان‌ها وزش باد شدید موقت و گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۶۸۰
بازدید : ۱۹۰
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران از امروز ۲۱ خردادماه و در سه روز آینده در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، استان‌های ساحلی خزر، خراسان‌های شمالی و رضوی و برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های سه شنبه و چهارشنبه نیز در شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی و رضوی و جنوب سیستان و بلوچستان این وضعیت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، در دو روز آینده در برخی نقاط استان‌های واقع در جنوب غرب، جنوب، شرق، جنوب شرق، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه نیز به سبب تشکیل توده گردوخاک بر روی عراق و انتقال آن به کشور در استان‌های غربی گردوغبار پیش‌بینی می‌شود. روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه در استان‌های اردبیل، استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی افزایش دما رخ خواهد داد.

خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در دو روز آینده و دریای خزر در روز شنبه مواج پیش‌بینی می‌شوند.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۶ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۹ و ۸ درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای ۹ و ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه