امسال برق خانگی قطع نمی‌شود!

امسال برق خانگی قطع نمی‌شود!

بنا بر توضیحات وزیر نیرو، مصرف کنندگان برق صنعتی که نسبت به الگوی مصرف قبلی خود کاهش میزان استفاده را داشته باشند هزینه برق آن‌ها رایگان خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۷۷۴۳
بازدید : ۱۲۳
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سال گذشته خاموشی‌های متعددی در حوزه برق خانگی داشتیم، اما امسال اصلاً قطعی برق خانگی نخواهیم داشت.

روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با جلسه امروز این کمیسیون گفت: وزیر نیرو امروز با حضور در جلسه کمیسیون صنایع توضیحاتی درباره شرایط برق مصرفی حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی به نمایندگان ارائه داد.

عباسپور تصریح کرد: بنا بر توضیحات وزیر نیرو، مصرف کنندگان برق صنعتی که نسبت به الگوی مصرف قبلی خود کاهش میزان استفاده را داشته باشند هزینه برق آن‌ها رایگان خواهد بود.

مشترکان با کاهش مصرف تشویق می‌شوند

وی افزود: در حوزه برق مصرفی خانوار هم به هیچ عنوان قطعی برق نخواهیم داشت و در این حوزه نیز اگر مصرف کنندگان الگوی مصرفی خود را کاهش دهند شامل تشویق خواهند شد به طوری که هزینه برق آن‌ها رایگان خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس عنوان کرد: همچنین در خصوص قطعی برق حوزه‌های پرمصرف صنایعی که در شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کنند برق آن‌ها هفته‌ای یک بار از ۱۱ صبح تا ۱۱ شب قطع خواهد شد. البته آن‌ها می‌توانند پیش از آغاز ساعت قطعی برق یعنی از ۵ بامداد تا ۱۱ صبح فعالیت داشته باشند.

برق صنایع برای یک ماه صفر خواهد بود

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با صنایع فولاد و سایر مواردی که میزان مصرف آن‌ها زیاد و سنگین است یک ماه برق آن‌ها صفر خواهد بود و در آن ماه باید فعالیت خود را رها کنند که طبیعتاً بخش کارگری نیز تعطیل خواهد بود.

عباسپور عنوان کرد: این‌ها مواردی بود که توسط دولت و وزارت نیرو برای شرایط برق کشور تدبیر شده است. سال گذشته در این موقع از سال ما با خاموشی متعدد در حوزه برق خانگی مواجه بودیم. اما امسال اصلاً قطعی برق خانگی نخواهیم داشت. در حوزه کشاورزی نیز بنا بر آنچه وزیر اعلام کرده هفته‌ای ۴ ساعت خاموشی اتفاق خواهد افتاد که این میزان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی در رابطه با برق مصرفی بخش اداری نیز توضیح داد: درباره بخش اداری قرار شد با کاهش ساعت کار اداری مصرف برق در این بخش کاهش داده شود. به طوری که صبح ساعت کار زودتر شروع شود و ظهر‌ها نیز زودتر به پایان برسد.

عباسپور در پایان خاطرنشان کرد: وزیر نیرو همچنین عنوان کرد که از خرید برق از همسایگان استقبال می‌کند. نمایندگان مجلس از تدبیر وزارت نیرو و دولت در رابطه با تأمین برق و تدابیر این حوزه رضایت داشتند.

برچسب ها: قطع برق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه