آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

بر اساس آمارِ فوتی‌های کرونا، ۷ تیرماه روز صفر فوتی اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۸۲۱۷
بازدید : ۱۶۹
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

فرادید| وزارت بهداشت ۷ تیرماه را روز بدون فوتی کرونا اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جانباختگان این بیماری در ایران روی عدد ۱۴۱ هزار و ۳۸۶ نفر ایستاد.

در این بازه زمانی بر پایه جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور ۴۴۳ نفر مبتلای جدید شناسایی شد که با احتساب این تعداد، مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به هفت میلیون و ۲۳۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسیده است.

به گزارش فرادید؛ از تعداد بیماران بستری در کشور تاکنون هفت میلیون و ۶۲ هزار و ۱۹۸ نفر بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

از شمار مبتلایان شناسایی شده، ۵۴ نفر بستری‌های بیمارستان به شمار می‌روند و ۱۹۶ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

آمار جهانی کرونا

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۸.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی، همچنان درصدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۴ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۰ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۰.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در بین کشور‌های این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۸۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشور‌های اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

آمار جهانی کرونا

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه