گروگانگیری ۳۰ میلیاردی ار مرد تاجر

گروگانگیری ۳۰ میلیاردی ار مرد تاجر

مرد ناشناس گفت پسرم نزد آنهاست و اگر از این موضوع به پلیس حرفی بزنم او را خواهند کشت. آن‌ها برای آزادی پسرم ۳۰ میلیارد تومان درخواست کردند.
کد خبر: ۱۰۸۳۰۲
بازدید : ۱۸۷
۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷

مردان ناشناس که با ربودن پسر یک تاجر ۳۰ میلیارد تومان پول طلب کرده بودند وقتی در رسیدن به هدفشان ناکام ماندند پس از رهایی گروگان این بار با تهدید از وی ۱۵ میلیارد تومان خواستند.

چندی قبل پسر جوانی به نام آرش سوار بر خودروی ۲۰۶ از محل کارش خارج و راهی خانه‌اش شد. در نزدیکی خانه، ناگهان یک خودروی پراید راه را بر وی سد کرد و وقتی پسر جوان مجبور به توقف شد ناگهان سرنشینان پراید که همگی نقاب به چهره داشتند پیاده شده و به زور او را از خودرو بیرون کشیده و در حالی که سوار پراید می‌کردند از محل متواری شدند. مردان ناشناس با تهدید سر آرش را زیر صندلی عقب برده و به سمت خارج از شهر حرکت کردند.

ساعاتی از این ماجرا گذشته بود که مرد میانسالی سراسیمه با پلیس تماس گرفت و از ربوده شدن پسر ۲۱ ساله‌اش خبر داد. او گفت: ساعتی قبل از تلفن همراه پسرم یک تماس اینترنتی با من گرفته شد فکر کردم پسرم است، اما به جای آرش، صدای مرد جوانی را شنیدم.

مرد ناشناس گفت پسرم نزد آنهاست و اگر از این موضوع به پلیس حرفی بزنم او را خواهند کشت. آن‌ها برای آزادی پسرم ۳۰ میلیارد تومان درخواست کردند.

به دنبال شکایت مرد میانسال تحقیقات به دستور بازپرس عظیم سهرابی آغاز و در بررسی‌های اولیه مشخص شد که وی تاجر و در کار صادرات روده گوسفند به کشور‌های اروپایی است. در حالی که تهدید‌های گروگانگیران ادامه داشت، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت به سراغ دوربین‌های مداربسته مسیر تردد پسر جوان رفتند.

در بازبینی دوربین‌ها، مشخصات مالک خودروی پراید به‌دست آمد. این در حالی بود که تحقیقات نشان می‌داد که تعدادی از کارگران کارخانه پدر آرش با وی اختلاف پیدا کرده و از او کینه به دل گرفته‌اند بنابراین احتمال گروگانگیری پسر جوان از سوی آنان قوت گرفت.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران موفق شدند محدوده محل نگهداری آرش را که منطقه قوچ حصار ورامین بود شناسایی کنند. آدم ربایان که متوجه شده بودند پلیس رد آن‌ها را زده است و در چند قدمی‌شان قرار دارد، بعد از سه روز گروگانگیری تصمیم گرفتند، آرش را رها کنند.

آن‌ها پسر مرد تاجر را داخل پتویی پیچانده و دست و پا بسته در بیابان‌های اطراف ورامین رها کردند. آرش پس از رها شدن خود را به سختی به خیابان رساند و با کمک راننده‌ای عبوری به اداره پلیس رفت. بدین ترتیب پسر ۲۱ ساله در حالی که مخفیگاه گروگانگیران از سوی پلیس شناسایی شده بود، رها شد.

در حالی که تحقیقات پلیسی برای دستگیری گروگانگیران ادامه داشت، مرد تاجر بار دیگر با پلیس تماس گرفت و از تهدید‌های سریالی مردان خشن خبر داد.

او گفت: افراد ناشناسی شبانه به مقابل کارخانه‌ام رفته و پس از ایجاد رعب و وحشت و سر و صدا و تهدید فرار کرده‌اند. مرد میانسال ادامه داد آدم‌ربایان در این مدت مدام با من تماس‌های اینترنتی داشته و مرا تهدید کردند که اگر می‌خواهم جان سالم بدر ببرم و آن‌ها دست از اذیت و آزارهایشان بردارند باید ۱۵ میلیارد تومان به آن‌ها بدهم.

این در حالی است که کارآگاهان پلیس ۳ مظنون به گروگانگیری را در این باره دستگیر کرده وعوامل اصلی این آدم ربایی و تهدید‌ها نیز شناسایی شده‌اند. به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران بررسی‌ها برای دستگیری مردان خشن ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

برچسب ها: گروگانگیری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه