هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۲

براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۲ تیرماه در برخی استان‌های شمالی کشور بارش باران، در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۸۳۵۳
بازدید : ۱۹۰
۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

فرادید| طبق آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز یکشنبه ۱۲ تیرماه در استان‌های ساحلی دریای خزر به ویژه استان‌های گلستان و مازندران بارش باران، در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

در برخی مناطق استان‌های اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان، به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، دوشنبه در سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران با احتمال رعد و برق و در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

سه‌شنبه در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس، چهارشنبه در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان و پنجشنبه در برخی مناطق شمال هرمزگان، جنوب شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

یکشنبه در برخی مناطق جنوب غرب، غرب، شمال شرق، شرق، سمنان، شمال اصفهان، البرز، قم و تهران افزایش سرعت وزش باد و خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

از دوشنبه تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق به‌ویژه منطقه زابل، شرق سمنان، شمال شرق اصفهان و شرق یزد وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی کشور دما بین ۴ تا ۷ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. سه‌شنبه و چهارشنبه افزایش تدریجی دما در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود. از امروز تا غروب سه‌شنبه دریای خزر و طی پنج روز آینده دریای عمان مواج خواهد بود همچنین امروز خلیج فارس و دوشنبه و سه شنبه نیمه شرقی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و وزش باد از بعد از ظهر کمی ابری با احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ و روز سه‌شنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل و زنجان با دمای۱۱ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه