پاسخ دندان‌شکن «آذری جهرمی» به حسن عباسی با انتشار یک عکس

آذری جهرمی در واکنش به اظهارات حسن عباسی درباره فوتبالیست‌ها نوشت: نثار روح شهید مهدی رضایی مجد، کاپیتان تیم ملی جوانان ایران، صلواتی بفرستید.
کد خبر: ۱۰۸۴۷۲
بازدید : ۹۷۴
۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

حسن عباسی، نظریه‌پرداز جنجالی اصولگرا که همیشه با مواضع خود حاشیه‌ساز شده، در اظهارنظر جدیدی درباره فوتبالیست‌ها خبرساز شده است.

او مدعی شده است که "اگر دین داشتند فوتبالیست نمی‌شدند. "

آذری جهرمی در کانال خود نوشت: ویدئویی متعلق به شخصی از سخنرانان این روز‌ها دیدم، که با تحقیر فوتبالیست‌ها و به طور ضمنی با فاسد خواندن آن‌ها می‌گفت که فوتبالیست‌ها لیاقت شهید شدن رو ندارند.

نثار روح شهید مهدی رضایی مجد، صاحب عکس فوق، کاپیتان تیم ملی جوانان ایران، صلواتی بفرستید.

شهید مجد

سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه  نیز در حاشیه مراسم تشییع پیکرهای ۲ شهید گمنام از وزارت ورزش تا مجموعه ورزشی انقلاب در تهران بیان داشت: تعداد شهدای جامعه ورزشی ما کم نیستند. قهرمانان ورزشی بسیاری وارد میدان جنگ و دفاع مقدس شدند و به شهادت رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ورزشی باید از نام شهدا بهره‌مند شود و یادشان را گرامی بدارد. شهدای گمنام بسیاری در مجموعه‌های مختلف ورزشی به خاک سپرده شدند.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: شهدایی هم که امروز تشییع شدند، در مجموعه ورزشی شهدای انقلاب به خاک سپرده خواهند شد و این روند ادامه خواهد داشت.

محمد انصاری، مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی در واکنش به اظهارات حسن عباسی نیز در یادداشتی نوشت:

بنام خدای مهربانی‌ها

برادر گرامی
جناب آقای دکتر عباسی

سلام و درود بر شما
اظهار نظر شتابزده شما در مورد فرزندان فدائی این ملت عزیز، فوتبالیست‌ها، خیلی تعجب بر انگیز بود!

برادر عزیز! تصور ما از شخصیت شما، یک انقلابی دلسوز، استاد دانشگاه، تحلیلگر آگاه و ولایتمداری متدین است... این باور را ویران نکنید.

به موجب اصول و موازین شرعی و همچنین قوانین و مقررات کشور، نه شما و نه هیچکس دیگری حق ندارد در مورد قشر خاصی از مردم، بصورت کلی و عمومی، بدون در دست داشتن ادلّه محکمه پسند و منطقی، حکم کلی صادر کرده، دیگران را پرخور معرفی کند! آنان را غرغرو و ثروت اندوز بنامد!

آنانرا فاقد لیاقت و در جبهه غیر مصلحین اجتماعی بپندارد! و حتی بخود اجازه دهد که در مورد حریم خصوصی و خانوادگی افراد نیز نظریه پردازی کند! ما لکم! کیف تحکمون؟!

اگر چه ماهیت بسیاری از ادعا‌های غیر منصفانه جنابعالی، مجرمانه و قابل پیگیری است، اما برای اینکه بیش از پیش برای شما ثابت شود که در قضاوت خویش در مورد فوتبالیست‌ها، سخت در اشتباه بوده اید، بعنوان یکی از جوانان کشور، یکی از فدائیان این ملت بزرگ، یکی از دوستداران شهیدان پر افتخار و یکی از همان فوتبالیست‌هایی که به انقلاب و سرزمین خود عشق میورزد، به نصیحت و تذکر به شما بسنده میکنم تا به اندرز و رهنمود حکیمانه قرآن عمل کرده باشم که می‌فرماید: (فذکّر، ان نفعت الذکری)

آقای دکتر! در افکار و الفاظ خود تجدید نظر کنید...

صادقانه عرض می‌کنم که ما خیر شما و عاقبت بخیری شما را می‌خواهیم...

ما تمایل داریم بیشتر شاهد غریو کوبنده و تحلیل‌های مستدل شما در راستای رسوا کردن دشمنان انقلاب اسلامی و دسیسه‌ها و توطئه‌های بدخواهان باشیم، نه در جهت کوبیدن فرزندان ورزشکار این کشور!

از این رو امیدوارم لااقل دقایقی از وقت خود را به بازخوانی دیدگاه رهبر انقلاب در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۱۳۹۷ که تیم ملی فوتبال کشورمان را قابل الگو برداری توسط دیگران معرفی کردند، اختصاص دهید.

با آرزوی عاقبت بخیری
محمد انصاری
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران
۱۵ تیرماه سال ۱۴۰۱

منبع: تسنیم/ خبرآنلاین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه