قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۸

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۴/۱۸

قیمت بیت کوین امروز ۱۸ تیرماه با ۰.۶۷ درصد کاهش نرخ به ۲۱,۵۵۴ دلار معادل ۶۸۱,۵۰۵,۱۴۹ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۸۵۲۳
بازدید : ۱۴۳
۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱

فرادید| بیت کوین اگرچه به کانال ۲۱ هزار دلار بازگشت، اما نسبت به روز گذشته با کاهش قیمت مواجه شد. امروز ۱۸ تیرماه قیمت بیت کوین با کاهش ۰.۶۷ درصد به ۲۱,۵۵۴ دلار معادل ۶۸۱,۵۰۵,۱۴۹ تومان رسید.

بیت کوین برای اولین بار در بیش از یک هفته گذشته به بالای ۲۱,۰۰۰ دلار رسید و در معاملات روز پنجشنبه، ۷.۲ درصد افزایش یافت. این روند رو به رشد در ۲۴ ساعت گذشته نیز ادامه یافت و ۷.۴۷% افزایش قیمت را برای این ارز به همراه داشت.

به گزارش فرادید؛ در تشریح دلایل افزایش قیمت بیت کوین در دو روز اخیر، اخبار مثبت و جالب توجهی در دست است. ازجمله سرمایه‌گذاری ۳۲ میلیون دلاری شرکت پلتریوم برای ساخت بازی وب سه. همچنین اظهارات مثبت بنیان‌گذار کاردانو درباره هاردفورک و قرارداد‌های هوشمند شبکه بلاکچین و … می‌تواند جوّ مثبتی در بازار ایجاد کند.

به همین ترتیب بیت کوین در دو روز اخیر رشد حدود ۹ درصد قیمت را تجربه کرد. در حال حاضر ارزش بازار یا همان مارکت کد این ارز دیجیتال حدود ۳۹۰ میلیارد دلار است.

اما بسیاری از تحلیل‌گران متقاعد نشده اند که روز‌های خوب این رمزارز تداوم داشته باشد. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که BTC/USD حدود ۱۲ درصد معادل ۲هزار دلار در این هفته افزایش یافته است. شاخص ترس و طمع در بازار امروز عدد ۲۰ را نشان می‌دهد و همچنان در منطقه ترس شدید قرار دارد.

اعتقاد بر این است که سیاست پولی جنگ طلبانه فدرال رزرو دلیل اصلی عملکرد ضعیف قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ است.

بیت کوین اخیراً بدترین سه ماهه خود را در بیش از یک دهه گذشته ثبت کرده است. این در تضاد شدید با بازار صعودی سال ۲۰۲۱ است که طی آن بیت کوین به دلیل سیاست پولی فوق العاده آسان فدرال رزرو رکورد‌های جدیدی را ثبت می‌کرد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۲,۵۰۰ دلاری را پاک کند، ممکن است یک اصلاح نزولی را آغاز کند. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۲۱,۸۵۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی اکنون در نزدیکی سطح ۲۱,۲۵۰ دلار یا منطقه خط روند کانال شکسته قرار دارد. این نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی است. بسته شدن به زیر منطقه حمایتی ۲۱,۲۵۰ دلار می‌تواند قیمت را به ۲۰,۵۰۰ دلار برساند. در مورد ذکر شده، خطر حرکت به سمت سطح ۲۰,۰۰۰ دلار وجود دارد.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه