رونمایی از باریک‌ترین ساعت مچی مکانیکی جهان

رونمایی از باریک‌ترین ساعت مچی مکانیکی جهان

اگر شش ساعت RM UP-۰۷ Ferrari ریچارد میل را روی هم قرار دهیم، بازهم به ضخامت اپل واچ سری ۷ نخواهد رسید.
کد خبر: ۱۰۸۵۶۵
بازدید : ۳۱۶
۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷

شرکت سوئیسی ریچارد میل (Richard Mill) از باریک‌ترین ساعت مچی مکانیکی جهان رونمایی کرد.

محصولی که تحت عنوان RM UP-۰۷ Ferrari شناخته می‌شود و ضخامت بدنه آن برابر با ۱.۷۵ میلیمتر عنوان شده که تقریبا ۰.۰۵ میلیمتر از ضخامت بدنه ساعت‌های Bulgari و Octo Finnisimo که تتا پیش از این، عنوان باریک‌ترین ساعت جهان را در اختیار داشتند، باریک‌تر است.

برای درک بهتر ابعاد و ضخامت بدنه این ساعت می‌توان به ساعت اپل واچ سری ۷ اشاره کرد که ضخامت بدنه آن به ۱۰.۷ میلیمتر می‌رسد. این یعنی، اگر شش ساعت RM UP-۰۷ Ferrari ریچارد میل را روی هم قرار دهیم، بازهم به ضخامت اپل واچ سری ۷ نخواهد رسید.

صفحه این ساعت و پایه و پل‌های اسکلتی آن از آلیاژی ساخته شده که ۹۰ درصد آن را تیتانیوم، ۶ درصد آن را آلومینیوم و ۴ درصد آن را وانادیوم تشکیل می‌دهد. این ترکیب اغلب در کاربرد‌های هوافضا و در سطوح پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد و استحکام آن در مقایسه با تیتانیوم خاصل تجاری بیشتر است.

باریک‌ترین ساعت مچی مکانیکی
از جمله مشخصات این ساعت می‌توان به مقاومت آن در فشار‌های بالا و تا عمق ۱۰ متری آب اشاره کرد. حرکات قطعات داخلی این ساعت نیز با همکاری شرکت Audemars Piguet Renaud & Papi طراحی شده است.

ریچارد میل همچنین در این پروژه با شرکت فراری هم همکاری داشته و در مجموع، بیش از ۶۰۰۰ ساعت را در آزمایشگاه‌های تخصصی روی طراحی و توسعه این ساعت زمان صرف کرد.

اگرچه ریچارد میل با این ساعت، بار دیگر هنر مهندسان خود را به رخ رقبا کشید، اما از لحاظ زیبایی‌شناختی، قطعا محصول شرکت بولگاری از زیبایی به مراتب بیشتری نسبت به RM UP-۰۷ Ferrari برخوردار است.

به گفته ریچارد میل، تنها ۱۵۰ نسخه از این ساعت تولید خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند با پرداخت یک میلیون و ۸۸۸ هزار دلار، یکی از صاحبان آینده این ساعت خاص باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه