آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۶ تیرماه را ۱۳ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۷۶۹
بازدید : ۱۵۰
۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۶ تیرماه ۱۳ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۴۹۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۷۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۵۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۴۷۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۶۸ هزار و ۳۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۵۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۸۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۷۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۷۰ هزار و ۹۲۶ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۲۷۹ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۲۸۰ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۲۶ هزار و ۲۸۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۵۲ هزار و ۲۴۹ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۶۷ میلیون و ۶۶ هزار و ۷۵۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۹۶۷ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۳۸۶ هزار و ۸۸۷ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۳۸ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۱۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۴۸ هزار و ۸۸۲ نفر (۵۴ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۵ هزار و ۳۵۳ نفر (۲۰۸ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۷۰۹ نفر (۴۹ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۸۳۵ نفر (۴۱ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۴۲۰ نفر (۸۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۷۶۹ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۱ هزار و ۵۸۰ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۶۹ هزار و ۸۴۶ نفر (۱۱۱ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۸۳۹ نفر (شش فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۵۷۶ نفر (بدون فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۴۸۶ نفر (۱۳ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه