قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۷

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۷

قیمت بیت کوین امروز ۲۷ تیرماه با ۰.۰۲ درصد افزایش نرخ به ۲۱،۲۶۸ دلار معادل ۶۸۳،۸۶۱،۹۰۶ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۸۷۷۶
بازدید : ۱۶۰
۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴

فرادید| بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلار قرار دارد. امروز ۲۷ تیرماه قیمت بیت کوین با افزایش ۰.۰۲ درصد به ۲۱,۲۶۸ دلار معادل ۶۸۳,۸۶۱,۹۰۶ تومان رسید.

روز‌های گذشته برای بیت کوین اصلاً روز‌های خوبی نبود. این دارایی که در تراز ۲۲۰۰۰ دلار ریجکت شده بود، به تدریج ارزش خود را از دست داد.

پس از آن در اواسط هفته، وقتی که ایالات متحده در جدیدترین گزارش CPI خود یک رکورد دیگر را به ثبت رساند، وضعیت بدتر شد. بیت کوین بلافاصله با نوساناتی منفی نسبت به این خبر واکنش نشان داد و به زیر ۱۹,۰۰۰ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح قیمت هفتگی خود رسید.

به گزارش فرادید؛ بیت کوین بعد از مدتی روند بهبودی خود را آغاز کرد و چند روز بعد به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلاری رسید. پس از چند بار تلاش ناموفق، این ارز سرانجام توانست سطح مورد نظر را پس گرفته و به صعود خود ادامه دهد.

با وجود اینکه روز گذشته قیمت در حوالی تراز ۲۱۰۰۰ دلار متوقف شده بود، گاو‌ها بار دیگر به صحنه بازگشتند و بیت کوین را به سمت سطوح بالاتر هدایت کردند. در حال حاضر، بیت کوین پس از ثبت یک رکورد هفتگی جدید، کمی پایین‌تر از ۲۱۵۰۰ دلار ایستاده است.

ارزش بازار آن به بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده و چیرگی آن بر آلتکوین‌ها تا حدود ۴۲ درصد کاهش یافته است. اگر بیت‌کوین بتواند بالای سطح ۲۱هزار و ۲۵۰ واحد کندل روزانه خود را تثبیت کند و به سطح ۲۱ هزار و ۸۶ واحد برنگردد. در این صورت می‌توان صعود بیشتر در روز‌های آتی را انتظار داشت. باید دید که آیا خرس‌های بازار در پایین آوردن بیت‌کوین به زیر ۲۱ هزار دلار موفق می‌شوند یا شکست می‌خورند.

در روز گذشته شاخص ترس و طمع نزدیک ۲۱ واحد اندازه‌گیری شد و امروز مقدار آن به ۲۴ واحد رسید. گفتنی است در چنین شرایطی تحلیلگران انتظار افزایش این شاخص را دارند. در صورت افزایش این شاخص به بالای ۲۵ واحد، جو حاکم بر بازار و بیت‌کوین از حالت فعلی ترس شدید بهبود پیدا می‌کند.

اولین سطح مقاومتی پیش روی معامله‌گران، سطح ۲۲هزار و ۱۸۰واحدی است که در صورت شکستن این سطح و تثبیت قیمت بالای آن، هدف بعدی سطح ۲۵ هزار دلاری است. البته در این مسیر سطح ۲۳ هزار و ۲۷۳واحد نیز سطح مهمی از نظر تحلیلگران به حساب می‌آید.

اگر قیمت وارد فاز اصلاحی شود و نتواند مسیر صعود را ادامه دهد اولین حمایت پیش‌روی ما سطح ۲۰ هزار و ۵۹۵ واحدی است. پس از آن اگر بیت‌کوین سطح ۲۰ هزار دلار را از دست بدهد سطح مقاومتی نزدیک به آن سطح ۱۹هزار و ۹۹۲ دلاری است.

درصورت ادامه ریزش و عدم توانایی بیت‌کوین در سطوح گفته شده، سطح بعدی ۱۸ هزار و ۸۹۷ دلاری است. گفتنی است سقوط به این سطح برای روند آینده بیت‌کوین سرنوشت ساز است و می‌تواند کار بیت‌کوین را در رسیدن به اهداف بالاتر با سختی مواجه کند.

در پایان، بر اساس تحلیل روند، بیت کوین برای هدف قرار دادن سطح قیمتی ۴۸،۱۹۲ دلاری، نیاز به عبور از سطح مقاومتی ۳۲۵۰۰ دلار دارد. درکوتاه مدت، مقاومت ۲۵ هزار دلاری احتمالاً اولین آزمون اصلی در صورت از سرگیری روند صعودی بیت‌کوین خواهد بود. برای خرس‌ها نیز پایین‌ترین سطح قیمتی ۱۷هزار و ۶۰۱ دلار، هدف بعدی آن‌ها خواهد بود.

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه