قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

قیمت بیت کوین، امروز ۳۰ تیرماه با ۲.۶۱ درصد کاهش نرخ به ۲۲,۷۹۴ دلار معادل ۷۳۶,۱۵۵,۰۲۴ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۸۸۶۶
بازدید : ۲۶۴
۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴

فرادید| بیت کوین بار دیگر به کانال ۲۲ هزار دلار بازگشت. امروز ۳۰ تیرماه قیمت بیت کوین با کاهش ۲.۶۱ درصد به ۲۲,۷۹۴ دلار معادل ۷۳۶,۱۵۵,۰۲۴ تومان رسید.

دیروز بیت کوین به بالاترین قیمت خود در یک ماه گذشته صعود کرد. این ارز دیجیتال در هفت روز از هشت روز گذشته با افزایش قیمت روبرو بوده است.

تحلیلگران دستاورد‌های اخیر را به این گمانه زنی نسبت می‌دهند که فدرال رزرو در تشدید شرایط پولی به اندازه چند هفته پیش تهاجمی نخواهد بود. در اکثر هفته‌های سال جاری، فدرال رزرو نرخ‌های بهره را افزایش داده است تا تورم را مهار کند و انتظار افزایش هزینه‌های استقراض، ارزش گذاری دارایی‌های پرخطر را از سهام به ارز‌های دیجیتال کاهش داده است.

بیت کوین طی دو روز بیش از ۱۲ درصد رشد کرده و با ۲۰.۷۳% افزایش طی یک هفته، به بالاترین سطح خود از زمان سقوط بیت کوین در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) رسیده است. ارزش بازار این ارز نیز امروز تا ۴۴۹.۴۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.

شاخص ترس و طمع، که احساسات سرمایه گذاران در زمینه ارز‌های رمزنگاری شده را ردیابی می‌کند، از منطقه «ترس شدید» به منطقه «ترس» وارد شد و همچنان عدد ۳۰ را نشان می‌دهد که بالاترین سطح آن از ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) تاکنون است.

اکنون وجود باد‌های مخالف از سوی شاخص‌های اقتصاد کلان، انتظارات تورمی و واکنش‌های فدرال رزرو برای قیمت بیت کوین به امری عادی تبدیل شده است. تنها موردی که سرمایه گذاران باید به آن توجه داشته باشند، احتمال تغییر اخیر احتمالات افزایش نرخ هدف در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در تاریخ ۲۷ جولای (۵ مرداد) است.

به گزارش فرادید، اولین سطح مقاومتی پیش‌روی بیت‌کوین سطح ۲۴هزار و ۲۶۷دلاری است که بهتر است بیت‌کوین قبل از رسیدن به آن به سطح ۲۲هزار و ۹۲۹دلار بازنگردد. در صورتی که بیت‌کوین ابتدا به سطح پایین بازگردد کار برای صعود از مقاومت پیش‌روی آن سخت‌تر می‌شود.

در نگاه کمی بلندمدت‌تر، مقاومت مهم بعدی بیت‌کوین سطح ۲۵هزار و ۱۲۹دلار است؛ که فعلا دور از انتظار است که امروز بیت‌کوین به آن برسد. همچنین سطوح حمایتی بیت‌کوین درصورت عدم پایداری آن بالای سطح ۲۳هزار دلار، سطح ۲۲هزار و ۶۳دلار است که حمایت اصلی بیت‌کوین نلقی می‌گردد.

پس از آن نیز در صورت از دست رفتن سطح ۲۲هزار دلار، سقوط بیت‌کوین تا زیر ۲۱هزار دلار دور از انتظار نخواهد بود. سطح حمایت بیت کوین قبل از سقوط به زیر ۲۰هزار دلار، سطح ۲۰هزار و ۷۲۴ دلار است. هدف بلندمدت خرس‌ها نیز درصورت پیروزی بر گاو‌های بازار، سطح ۱۷هزار و ۶۰۱دلار است که در صورت نزول بیت‌کوین به زیر سطح ۱۸هزار و ۹۱۹دلار دور از دسترس نخواهد بود.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه