هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز اول مردادماه در برخی مناطق کشور ابرناکی و رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۸۹۰۹
بازدید : ۱۳۹
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱

فرادید| باتوجه به تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران امروز اول مردادماه در بخش‌هایی از گیلان، مازندران، گلستان، شمال هرمزگان، جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس به‌ویژه در ساعات بعدازظهر ابرناکی و رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

از اواخر وقت امروز و طی روز یکشنبه با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، در سواحل دریای خزر، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش باران و گاهی وقوع رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی یران، در بخش‌هایی از هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان وبلوچستان و جنوب شرق فارس رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

روز دوشنبه بارش در مناطق یاد شده با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت. طی این مدت در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین و البرز نیز رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

کاهش نسبی دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در نوار شمالی اتفاق خواهد افتاد و روز سه‌شنبه بارش در سواحل شمالی کاهش می‌یابد، اما بارش در جنوب شرق کشور تشدید شده و گستره بارش به استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان جنوب شرق فارس نیمه‌جنوبی کرمان همچنین دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس نیز کشیده خواهد شد.

چهارشنبه رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های فارس، کرمان سیستان و بلوچستان، هرمزگان نیمه‌جنوبی استان‌های اصفهان و یزد همچنین به شکل پراکنده در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های گیلان مازندران، البرز، قزوین و تهران ادامه خواهد داشت.

طی سه روز آینده در مناطقی از نوار غربی کشور به‌ویژه استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه وزش باد به نسبت شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که سبب کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد. در این مدت وزش باد در مناطقی از شرق و مرکز کشور پدیده حاکم است.

در پنج روز آینده و دریای خزر در سه روز آینده مواج خواهند بود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف تا کمی ابری ودر بعد از ظهر وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۸ و۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه