آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز اول مردادماه را ۲۶ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۹۱۹
بازدید : ۴۲۰
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز اول مردادماه ۲۶ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶۹۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۲۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۲۲ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۷۲ هزار و ۳۵۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۸۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۴۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین در حال حاضر ۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۲۸۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۵۷۹ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۷۵ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۹۴۲ دُز رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز ۸۶ هزار و ۲۸۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۷۳ هزار و ۸۲۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۷۳ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۳۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۸۴۹ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۴۸ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۴۳ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۴۵۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۵۱ هزار و ۹۱۲ نفر (۳۲۱ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۶ هزار و ۸۲۶ نفر (۲۷۵ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۹۹۷ نفر (۶۷ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۸۰ نفر (۴۱ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۸۷۹ نفر (۱۱۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۸۹۴ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۲ هزار و ۷۲۷ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۰ هزار و ۶۸۲ نفر (۱۵۵ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۸۹۳ نفر (۱۰ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۳۵۰ نفر (۱۱۳ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۶۲۴ نفر (۲۶ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه