قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

قیمت بیت کوین امروز ۲ مردادماه با ۱.۲۳ درصد کاهش نرخ به ۲۲۵۳۷ دلار معادل ۷۳۳۷۹۳۴۵۱ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۸۹۲۵
بازدید : ۱۷۱
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۳

فرادید| بیت کوین همچنان در کانال ۲۲ هزار دلار درجا می‌زند. امروز ۲ مردادماه قیمت بیت کوین با کاهش ۱.۲۳ درصد به ۲۲,۵۳۷ دلار معادل ۷۳۳,۷۹۳,۴۵۱ تومان رسید.

پس از اینکه قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۳ جولای (۲۲ تیر) به کف ۱۹ هزار دلاری رسید، گاو‌ها وارد میدان شدند و بار دیگر قدرت خود را نشان دادند. آن‌ها توانستند تنها ظرف چند روز به بیت کوین کمک کند تا بتواند بخش زیادی از زیان‌های اخیر خود را جبران کرده و از مقاومت روانی ۲۰ هزار دلار بگذرد.

به گزارش فرادید؛ روز‌های شنبه و یکشنبه این روند قدرت بیشتری پیدا کرد و باعث شد روز دوشنبه قیمت به منطقه ۲۲ هزار دلار وارد شود.

این روند صعودی چند روز بعد نیز ادامه پیدا کرد، تا جایی که باعث شد بیت کوین روز ۲۰ جولای (۲۹ تیر) به مرز ۲۴ هزار دلار برسد. به این ترتیب بالاترین سطح قیمت این ارز طی یک ماه گذشته به ثبت رسید.

پس از انتشار خبر فروش بیت کوین‌های تسلا، این دارایی به مرحله اصلاح وارد شد و تقریباً دو هزار دلار از ارزش خود را از دست داد، ولی با این وجود روز گذشته بار دیگر تراز ۲۲۵۰۰ دلار را پس گرفت. در حال حاضر این دارایی با اندکی کاهش در حدود منطقه ۲۲ هزار دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن با اندکی کاهش به ۴۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

البته با وجود رشد‌های اخیری که بیت کوین داشته همچنان بخش زیادی از خریداران در ضرر هستند. اخیرا اعلام شده که سه شرکت تسلا، مایکرو استراتژی و بلاک جمعا ۵ میلیارد دلار بابت خرید بیت کوین ضرر کرده اند که در این میان سهم شرکت مایکرو استراتژی با زیان ۳.۴ میلیارد دلاری بیشتر از دو شرکت دیگر است.

بسیاری تحلیلگران مطرح بازار این شرایط بیت‌کوین را به نوعی ویژه تلقی می‌کنند. به گفته آن‌ها اگر بیت‌کوین قصد صعود به قیمت‌های بالاتر را داشته باشد، باید به ۲۳هزار و ۸۰۰دلار برسد. در غیر این صورت انتظار صعود از بیت‌کوین به سطوح ۲۵هزار و ۲۸هزار در کوتاه مدت دور از انتظار خواهد بود.

در حال حاضر بیت‌کوین مقاومت مهمی را در ۲۳هزار و ۵۰۰ دلار دارد که از سر راه برداشتن آن نیازمند انرژی بیشتری است. اگر بیت‌کوین در نگهداری سطح ۲۳ و ۲۲هزار دلار با شکست مواجه شود. احتمال نزول قیمت به سطح ۲۱هزار و ۵۰۰دلار وجود دارد.

به گفته این تحلیلگران بیت‌کوین در حال حاضر ریسک بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد و اگر افراد قصد ورود به این بازار را دارند؛ باید بدانند که این شرایط برای صعود قیمت به سطوح بالاتر ریسک زیادی دارد. اگر قصد خرید بیت‌کوین برای بلندمدت را دارید، بهتر است کمی صبر کنید.

زیرا انتظار سقوط بیت‌کوین به محدوده‌های پایین‌تر قبل از شروع حرکت صعودی خود وجود دارد. البته در ادامه باید گفت احتمالا این صعود بیت‌کوین پس از یک اصلاح دیگر در بازار اتفاق بیفتد و بنا به گفته این تحلیلگران این صعود زیاد دور از انتظار نیست.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه