هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲ مردادماه در برخی مناطق جنوبی و شمالی کشور رگبار پراکنده گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۸۹۴۲
بازدید : ۱۴۹
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۲ مردادماه و طی دو روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان و جنوب شرق فارس در برخی ساعات به‌ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب رگبار پراکنده گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، جنوب و شرق فارس و تنگه هرمز و دریای عمان، جنوب خراسان جنوبی، غرب و جنوب یزد رگبار شدید باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود

روز چهارشنبه در گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب و جنوب اصفهان و جنوب یزد بارش پراکنده و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در استان‌های کرمان، هرمزگان شمال سیستان و بلوچستان و نیمه‌شرقی فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ پنجشنبه بارش ضمن تشدید در استان‌های جنوبی کشور به استان‌های بوشهر چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز کشیده خواهد شد. دریای عمان و تنگه هرمز تا پایان هفته و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس از روز دوشنبه تا جمعه و دریای خزر طی دو روز آینده مواج خواهند بود.

طی دو روز آینده در برخی نقاط غرب و جنوب غرب، برخی نقاط استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، شمال اصفهان و شرق یزد وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که موجب افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق خواهد شد.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک از بعد از ظهر با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ و روز سه‌شنبه قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱۱ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه