آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۹

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۹

براساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۹ مردادماه ۶۱ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۱۷۱
بازدید : ۲۲۲
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۹ مردادماه را ۶۱ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۹۹۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹۷۲۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۲۹۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۸۰ هزار و ۵۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۲۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۸۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۷۸۰ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۲۷۰ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۸۱۲ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۶۲ دُز رسیده است. در شبانه روز گذشته ۱۰۴ هزار و ۷۲۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۰۶ هزار و ۵۸۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۸۰ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۹۳۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد دو هزار و ۹۶ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۱۷ هزار و ۵۰۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۵۰ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۵ هزار و ۲۰ نفر (۲۸۶ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۸ هزار و ۳۷۵ نفر (۲۲۸ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۳۱۲ نفر (۵۴ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۳۵۲ نفر (۳۹ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۷ هزار و ۵۲۵ نفر (۱۱۳ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۱۵۴ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۳ هزار و ۹۵۳ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۱ هزار و ۸۸۲ نفر (۲۴۴ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۹۷۰ نفر (۱۳ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۹۸۳ نفر (۸۹ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۹۳۷ نفر (۶۱ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه