آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۱ مردادماه ۷۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۲۵۵
بازدید : ۲۵۸
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۱ مردادماه را ۷۴ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹۳۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۴۳۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۸۴ هزار و ۶۵۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۳۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۲۹۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۱۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۰۱ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۴۶ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند؛ بنابراین مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۳۶۵ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۹ هزار و ۵۷۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۳۳ هزار و ۵۰۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۸۲ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۸۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۵۳۲ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۵۳ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۶۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۵ هزار و ۵۷۶ نفر (۱۴۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۸ هزار و ۷۹۲ نفر (۲۱۴ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۴۳۰ نفر (۳۴ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۴۶۹ نفر (۳۶ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۷ هزار و ۷۳۰ نفر (۱۷ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۳۶۴ نفر (۶۱ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۳ هزار و ۹۵۳ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۲ هزار و ۲۰۷ نفر (۱۲۱ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و چهار نفر (۱۱ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۱۷۹ نفر (۱۲۱ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۴ هزار و ۱۵۰ نفر (۱۷۸ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۶۰ نفر (۷۴ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه