آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۹ مردادماه ۹۰ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۴۵۱
بازدید : ۲۵۷
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۹ مردادماه را ۹۰ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۶۵۴ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۶۳۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۰۷۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۷۷۹ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۷۳۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۴۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۶۶ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۷۸۳ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۸۴۲ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند. به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۵۲۳ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۸ هزار و ۱۶۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۱۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۷۴ هزار و ۸۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۹۱ میلیون و سه هزار و ۱۸۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۲۱۲۰ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۴۱ هزار و ۶۱۸ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۶۲ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۲۲۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۹ هزار و ۶۴۱ نفر (۳۴۲ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۰ هزار و ۵۹۸ نفر (۳۵۹ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۸۲۶ نفر (۵۴ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۸۴۶ نفر (۶۰ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۳۴۲ نفر (۲۲ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۵۴۶ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۵ هزار و ۵۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۳ هزار و ۴۲۶ نفر (۱۷۷ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۱۳۱ نفر (۱۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۸۲۲ نفر (۱۱۱ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۵ هزار و ۲۴۱ نفر (۲۱۳ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۵۶۴ نفر (۹۰ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه