آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۲ مردادماه را ۵۵ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۵۱۷
بازدید : ۳۲۸
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۲ مردادماه ۵۵ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۸۶۱ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۳۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۹۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۹۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۱۶۱ هزار و ۵۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۴۵۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۴۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۷۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۹۱۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۷۷۳ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۶۴۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۳۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۳ هزار و ۹۶۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۹۲ هزار و ۱۷۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۹۳ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۸۰۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۲۲۳۳ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۵۱ هزار و ۸۴۵ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۶۶ میلیون و ۲۴ هزار و ۷۵۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۶۲ هزار و ۱۵۱ نفر (۳۳۵ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۱ هزار و ۳۱۷ نفر (۲۹۲ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۹۹۶ نفر (۶۸ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۳ هزار و ۱۱ نفر (۵۷ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۵۹۶ نفر (۷۱ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۸۹۰ نفر (۷۲ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۶ هزار و ۸۷ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۳ هزار و ۸۵۳ نفر (۱۵۲ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۱۸۹ نفر (۱۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۳ هزار و ۶۴ نفر (۷۴ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۵ هزار و ۶۹۸ نفر (۱۳۷ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۸۰۶ نفر (۵۵ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه