قیمت آپارتمان‌های کلنگی در تهران

قیمت آپارتمان‌های کلنگی در تهران

از این رو بازار از یکسو با خروج تقاضای مصرفی و از سوی دیگر با ورود تقاضای سرمایه‌ای به بازار املاک کلنگی مواجه است.
کد خبر: ۱۰۹۶۶۲
بازدید : ۳۶۴
۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

بازار معاملات واحد‌های مسکونی سالخورده یا همان آپارتمان‌های کلنگی این روز‌ها با وضعیتی مبهم همراه است. در واقع بازار معاملات این روز‌های واحد‌های کلنگی را می‌توان بازاری گیج توصیف کرد. این گیجی و ابهام از دو زاویه قابل مشاهده است. زاویه اول مربوط به قیمت و نحوه تعیین آن در بازار معاملات املاک کلنگی است.

در شرایطی که حجم تقاضای مصرفی (تقاضا از سمت سازنده‌ها) برای خرید این املاک به‌دلیل رکود سنگین ساختمانی کاهش یافته است، اما از سوی دیگر با افزایش تقاضای سرمایه‌ای در بازار ملک، عمده متقاضیان کلنگی‌ها، این روز‌ها سرمایه‌گذاران هستند.

از این رو بازار از یکسو با خروج تقاضای مصرفی و از سوی دیگر با ورود تقاضای سرمایه‌ای به بازار املاک کلنگی مواجه است.

همزمانی این ورود و خروج تقاضا، تعیین قیمت‌ها در این بازار را برای فعالان ملکی و متقاضیان به نسبت دشوار کرده است. از سوی دیگر، هم‌اکنون بخش زیادی از سرمایه‌گذار‌ها بین دو گزینه ورود به بازار معاملات املاک کلنگی یا ورود به بازار معاملات آپارتمان‌های با عمربنای کمتر مردد هستند.

سرمایه‌گذاران با مشاهده افت شدید تقاضای مصرفی برای کلنگی‌ها از جانب سازنده‌ها به‌دلیل رکود، نگران هستند که در آینده نتوانند این املاک را با سود مورد نظر و در بازه زمانی کوتاه به فروش برسانند. قیمت پیشنهادی برخی از املاک کلنگی که روز‌های اخیر به بازار مسکن شهر تهران عرضه شد، در جدول زیر درج شده است.

قیمت آپارتمان‌های کلنگی

برچسب ها: قیمت آپارتمان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه