آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ شهریور ماه ۲۹ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۰۲۴۸
بازدید : ۱۰۰
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۵ شهریورماه را ۲۹ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۴۸ نفر رسید.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۰۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۴۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۷۲ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۷۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷۸۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۰۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۹ هزار و ۲۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۲۵۹ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۳۲۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۶۰۸ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۴۲ هزار و ۱۵۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۰۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۴۹ هزار و ۲۱۹ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۱۰ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۳۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۹۸۹ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۰۴ هزار و ۸۲۸ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۸۷ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۴۹۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۷۲ هزار و ۹۷۸ نفر (۱۳ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۴ هزار و ۵۰۳ نفر (۷۶ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و هفت نفر (بدون فوتی)

۴. روسیه ۳۸۴ هزار و ۷۸۷ نفر (۷۶ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۶۲۲ نفر (پنج فوتی)

۶. پرو ۲۱۵ هزار و ۸۷۷ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۸ هزار و ۲۴۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۵ هزار و ۸۷۲ نفر (۴۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۶۶۸ نفر (۲۱ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۲۷۳ نفر (۶۷ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۷ هزار و ۸۶۱ نفر (۹۹ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۱۹ نفر (۲۹ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه