قیمت طلای جهانی امروز ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت طلای جهانی امروز ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۶ شهریورماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۹۶ دلار و ۲۳ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۰۲۶۵
بازدید : ۴۰۶
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰

فرادید| طلا کانال ۱۷۰۰ دلار را از دست داد و یک پله سقوط کرد. امروز ۱۶ شهریور ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۵.۳۷ درصد به ۱۶۹۶ دلار و ۲۳ سنت رسید.

نزول به سطوح زیر ۱۷۰۰ دلار، باعث سقوط آزاد و در نتیجه فروش گسترده بازار‌های معاملاتی طلا خواهد شد. با رسیدن به این نقطه، احتمال رسیدن به سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلار برای طلا محتمل است.

به گزارش فرادید؛ بدیهی است که رسیدن به این سطح مقاومتی باعث جلب توجه روانی بازار و سرمایه گذاران می‌شود. چرا که ارقام بزرگ و قابل توجه، همیشه مورد علاقه بازار بوده و فرصت‌های زیادی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهند.

یکی از موارد موثر بر بازار طلا، نرخ‌های بهره در ایالات متحده آمریکا می‌باشد که بایستی کاملا مورد توجه قرار گیرند. چرا که در صورتی نرخ‌های بهره به افزایش خود ادامه دهند، احتمالا شاهد آسیب بازار طلا خواهیم بود.

دلار آمریکا برای دومین روز متوالی کاهش بازگشتی خود را از بالاترین سطح دو دهه اخیر افزایش داد و مشخص شد که عاملی کلیدی برای حمایت از کالای دلاری است. با این حال، یک لحن کلی مثبت در اطراف بازار‌های سهام مانع از هرگونه سود بیشتر برای طلای امن می‌شود. پس از آن که دولت چین وعده اقدامات بیشتری برای حمایت از رشد اقتصادی داد، احساس ریسک جهانی افزایش یافت.

افزایش بیشتر طلا به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو ایالات‌متحده می‌تواند افزایش شدید دیگری نرخ بهره را در مبارزه با تورم در جلسه سیاست‌گذاری خود در ۲۰ تا ۲۱ سپتامبر ایجاد کند، محدود شد.

اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم قطعیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود، نرخ‌های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد و دلار را تقویت می‌کند.

فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند که در اوایل جلسه آمریکای شمالی، گزارش مدیران خرید (PMI) را منعکس می‌کند. این امر همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده ممکن است بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارد و محرکی برای طلا ایجاد کند.

معامله‌گران بیشتر از احساسات ریسک بازار استفاده می‌کنند تا از فرصت‌های کوتاه‌مدت پیرامون معاملات طلا در برابر دلار (XAU/USD) بهره ببرند.

قیمت طلای جهانی

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه