آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۶ فروردین ماه ۳۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۰۳۰۲
بازدید : ۱۳۸
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۶ شهریور ماه را ۳۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۸۵ نفر رسید.

طبق اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۴۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۱۱ هزار و ۸۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

در شبانه روز گذشته ۱۳ استان بدون فوتی و ۱۲ استان، یک مورد مرگ و میر بیماران کووید۱۹ داشته‌اند. ۷۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۳۸۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۳۴ هزار و ۴۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۶۶۸ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۴۶۸ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۷۹ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۵۷۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۰۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۸۹ هزار و ۵۹۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۱۱ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۴۷۳ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۰۶ هزار و ۹۵۵ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۸۸ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۷۳ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۷۳ هزار و ۲۹۵ نفر (۱۴۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۴ هزار و ۶۴۶ نفر (۱۴۳ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۵۷ نفر (۲۷ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۴ هزار و ۸۸۲ نفر (۹۵ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۶۳۰ نفر (هشت فوتی)

۶. پرو ۲۱۵ هزار و ۹۶۰ نفر (۳۲ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۸ هزار و ۲۴۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۵ هزار و ۹۵۲ نفر (۸۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۹۶۹ نفر (۲۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۳۳۳ نفر (۶۰ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۷ هزار و ۹۸۱ نفر (۱۲۰ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۴۸ نفر (۳۷ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه