(تصاویر) کدام مجری‌های صدا و سیما از ایران رفتند و برنگشتند؟

(تصاویر) کدام مجری‌های صدا و سیما از ایران رفتند و برنگشتند؟

فرشید منافی از مطرح‌ترین مجریان رادیو جوان در ایران بود. برنامه روی خط جوانی او آنقدر هوادار داشت که بسیاری معتقد بودند طرفداران این برنامه از نظر تعداد شنونده حتی به مخاطبان تلویزیونی هم پهلو می‌زند.
کد خبر: ۱۱۰۷۷۲
بازدید : ۳۹۸
۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

در چند دهه اخیر، شاهد روند صعودی مهاجرت از ایران بوده ایم. در میان اهالی کوچ، هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران و مجریان از آنجایی که در رصد روزانه و هفتگی مخاطبان هستند، بیش از دیگران به چشم می‌آید.

مجری به شخص و فردی گفته می‌شود که به معرفی اهداف و فعالیت‌های انجام‌شده در یک برنامه می‌پردازد مجری در رادیو و تلویزیون مسئولیت ارائهٔ برنامه‌ها را بر عهده دارد. مجری‌های تلویزیون و رادیوی ایرانی برای مردم شناخته شده هستند. برخی از مجری‌ها مانند دیگر سلبریتی‌ها یا افراد دیده شده جامعه تصمیم بر مهاجرت از ایران را داشتند.

در ادامه مجری‌های تلویزیون که از ایران رفتند و در جای دیگر شغل خود را ادامه دادند، مشاهده می‌کنید.

نیلوفر مولایی

نیلوفر مولایی

نیلوفر مولایی مجری صداوسیما که در برنامه‌های مانند حوالی امروز شبکه پنج، اخبار فناوری به عنوان مجری تلویزیون و رادیو حضور داشته است؛ به یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان خارج نشین پیوسته است.

آیدین مقیمی

آیدین مقیمی

آیدین مقیمی گزارشگر معروف و محبوب صدا و سیما و معروف به آقای NBA از ایران رفته و به شبکه سعودی ایران اینترنشنال پیوست. مقیمی با گزارش‌های جذاب خود در رشته بسکتبال با اقبال عمومی مواجه شده بود.

۸ مجری زن و مرد صدا و سیما که از ایران رفتند و برنگشتند!

مزدک میرزایی

مزدک میرزایی را باید از مطرح‌ترین خبرنگارانی دانست که در سال‌های اخیر مهاجرت کرد. او گزارشگر مطرح برنامه‌های فوتبالی شبکه ۳ بود، اما به شبکه سعودی ایران اینترنشنال رفت. 

۸ مجری زن و مرد صدا و سیما که از ایران رفتند و برنگشتند!

فرشید منافی

فرشید منافی از مطرح‌ترین مجریان رادیو جوان در ایران بود. برنامه روی خط جوانی او آنقدر هوادار داشت که بسیاری معتقد بودند طرفداران این برنامه از نظر تعداد شنونده حتی به مخاطبان تلویزیونی هم پهلو می‌زند. این مجری جوان در دوران اوج فعالیت‌های خود از ایران رفت.

۸ مجری زن و مرد صدا و سیما که از ایران رفتند و برنگشتند!

امید آهنگر

امید آهنگر بازیگر سریال پرطرفدار «علی کوچولو» در دهه ۱۳۶۰ بود. او سال‌ها در هلند زندگی مشغول تحصیل و فیلمسازی بود، آهنگر به همراه همسر خود نوشین خانی بازیگر فیلم سام و نرگس چندسالی است که در شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان مشغول به کار است.

۸ مجری زن و مرد صدا و سیما که از ایران رفتند و برنگشتند!

سید محمد حسینی

سید محمد حسینی از ابتدای شروع به کار شبکه تهران تا سال ۸۴، مجری این شبکه بود که برنامه‌های او به ویژه با زوج سید کاظم احمدزاده، مخاطبان بسیار داشت. او ابتدا به امارات و شبکه‌ای ایرانی پیوست و بعد از آن به آمریکا رفت و در برنامه‌های ماهواره‌ای مشغول به کار شد.

حسینی هرگز نتوانست حتی ذره‌ای از محبوبیت‌ها و موفقیت‌های داخل ایران را تکرار کند و در این اواخر اقدام به تولید یک برنامه با عنوان ری استارت کرد که در قسمت‌هایی از این برنامه هواداران خود را به آتش زدن اماکن دولتی دعوت کرد.

۸ مجری زن و مرد صدا و سیما که از ایران رفتند و برنگشتند!

سینا، ولی الله

سینا، ولی الله مجری و برنامه ساز است. ولی الله در ۱۹ سالگی بعنوان یکی از گوینده‌های ثابت برنامه‌های زنده رادیویی انتخاب شد. او بعد از حضور موفق در رادیو، برای اجرا به شبکه جام و جم دعوت شد و توانست بعنوان تهیه کنند و مجری کار خود را آغاز کند.

این مجری زمان حضور خود در ایران سه بار بعنوان برترین گوینده رادیو نامزد دریافت جایزه بود تا اینکه در نهایت سال ۱۳۸۳ این جایزه را بدست آورد. سینا، ولی الله در سال ۱۳۸۴ وقتی ۲۹ ساله بود به دعوت شبکه PMC مهاجرت کرد و بعنوان مدیر تولید و مجری به این مجموعه پیوست.

۸ مجری زن و مرد صدا و سیما که از ایران رفتند و برنگشتند!

مهدی رستم پور

اهالی ورزش مهدی رستم پور را به واسطه گزارش‌های ورزشی اش در شبکه خبر، رادیو ورزش و شبکه جام جم می‌شناسند. او در سال ۲۰۰۹ بعد از اعزام به مسابقات جهانی کشتی در دانمارک، به کشور بازنگشت و از همان جا درخواست پناهندگی داد.

منبع: رکنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه