هواشناسی ایران، امروز ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱

هواشناسی ایران، امروز ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱

با توجه به هشدار‌های هواشناسی امروز ۲۹ شهریورماه در برخی استان‌های جنوبی افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۱۰۷۸۰
بازدید : ۱۲۴
۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۲۹ شهریورماه طی ۲۴ ساعت آینده در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان، جنوب و غرب کرمان، شمال فارس به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

علاوه بر این مناطق در ارتفاعات شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش خفیف و پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید؛ چهارشنبه در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان، شمال فارس، برخی نقاط اصفهان و شرق کهگیلویه وبویراحمد رگبار پراکنده دور از انتظار نیست همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

روز پنجشنبه با گذر موج تراز میانی جو از شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و شمال کرمانشاه رگبار باران و رعد و برق گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و در دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، قم و شمال اصفهان ابرناکی گاهی وزش باد و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

جمعه در ارتفاعات واقع در شمال غرب کشور و شنبه (۲ مهر) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان ابرناکی و وزش باد گاهی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار استقرار می‌یابد. امروز شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج است.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ و روز پنجشنبه صاف تا قسمتی ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد در شب بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۲ و ۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه