آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲ مهرماه ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲ مهرماه ۱۵ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۰۹۳۶
بازدید : ۳۰۷
۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲ مهرماه را ۱۵ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۳۸۲ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲ مهرماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۲۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۵۳ نفر رسید که خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۵۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۱۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ تاکنون ۵۴ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۷۶ هزار و ۹۲۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۶۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۴۹ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۱۳۶ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۴ هزار و ۲۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. همچنین در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست و ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۱۰ هزار و ۵۵۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۱۹ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۳۱۲ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۳۸ هزار و ۸۵۰ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۹۹ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۷۷۱ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۸۱ هزار و ۵۶۶ نفر (۲۵۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۵ هزار و ۸۱۶ نفر (۹۱ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۴۸۷ نفر (۳۸ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۶ هزار و ۵۵۱ نفر (۱۰۴ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۱۷ نفر (۶۸ فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۴۴۶ نفر (۱۷ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۹۱۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۶ هزار و ۸۲۴ نفر (۴۹ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۹۸۶ نفر (۲۰ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۸۸۷ نفر (۳۳ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۹ هزار و ۳۶۸ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۳۶۷ نفر (۱۵ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه