آمار فوتی‌های کرونا امروز ۶ مهرماه ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۶ مهرماه ۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۱۱۰۷
بازدید : ۳۷۸
۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۶ مهرماه را ۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۹۶۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز ۶ مهرماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۲۵ هزار و ۵۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

تا کنون ۶۵ میلیون و ۸۱ هزار و ۶۸۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۵۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۱۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۵۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۹ هزار و ۷۰۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. ۱۶۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۹۷ هزار و ۲۲۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۲۱ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۱۰ نفر رسیده است. فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰۰۱ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۴۲ هزار و ۸۲۶ نفر رسیده است.

آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۰۱ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۶۰ نفر رسیده است. آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۸۲ هزار و ۲۸۶ نفر (۱۷۱ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۵ هزار و ۹۳۰ نفر (۴۹ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۵۸۴ نفر (۲۲ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۶ هزار و ۹۴۳ نفر (۱۰۱ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۴۸ نفر (دو فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۵۲۶ نفر (۱۲ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۹۱۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۶ هزار و ۹۷۶ نفر (۶۴ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۸ هزار و ۵۷ نفر (۲۱ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۵ هزار نفر (۴۰ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۹ هزار و ۷۱۴ نفر (۱۳۸ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۴۰۹ نفر (هفت فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه