هواشناسی ایران امروز ۷ مهرماه ۱۴۰۱

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۷ مهرماه در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۱۱۱۳۰
بازدید : ۴۴۶
۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷

فرادید| با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۷ مهرماه ۱۴۰۱ دمای استان‌های ساحلی خزر و اردبیل امروز کاهش می‌یابد و این کاهش دما در روز‌های شنبه و یکشنبه نوار شمالی کشور را فرا می‌گیرد.

در ۲ تا سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در مناطقی از استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، گاهی رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد شدید موقت و گرد و خاک رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز همچنین در استان‌های گیلان و مازندران و روز‌های جمعه تا دوشنبه در مازندران و گلستان در برخی ساعات بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

این شرایط را برای روز‌های شنبه و یکشنبه در استان‌های خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های سمنان و تهران خواهیم داشت.

از نظر شرایط دمایی امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش دما خواهیم داشت. همچنین روز‌های شنبه و یکشنبه این کاهش دما در تمام نوار شمالی کشور رخ خواهد داد.

همچنین روز‌های شنبه و یکشنبه برای شرق کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی واقع شده اند، پدیده غالب وزش باد شدید و گرو خاک خواهد بود. ضمنا آب‌های دریای خزر هم روز‌های جمعه و شنبه مواج و متلاظم پیش بینی می‌شود.

تهران هم امروز و فردا آسمان صاف و گاهی وزش باد را خواهد داشت. بیشینه دما امروز و فردا ۳۳ درجه بالای صفر و کمینه دما هم فردا ۲۱ درجه خواهد بود.

از بین مراکز استان‌ها، شهرکرد با دمای ۳ درجه، ارومیه و همدان ۷ و سنندج ۸ درجه بالای صفر گزارش شد. همچنین گرمترین مرکز استان هم دیروز اهواز با دمای بیشینه ۳۹ درجه، قم ۳۶ و بوشهر ۳۵ درجه بالای صفر بود.

هواشناسی ایران

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه