آمار فوتی کرونا امروز ۱۱ مهرماه ۱۴۰۱

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۱ مهرماه را ۹ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۱۲۷۶
بازدید : ۳۰۷
۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

فراديد| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۱ مهرماه ۹ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۴۴۸ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۳۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۹۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فراديد؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۲۶ هزار و ۵۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۵۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۸۹ هزار و ۴۳۴ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۶۳۲ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۲۰۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۲۶۷ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۹ هزار و ۲۰۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

همچنین در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست، ۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۲۴۰ هزار و ۴۶۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۲۳ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۱۱۱ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۵۴۲ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۸۸ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۰۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۸۴ هزار و ۸۹۳ نفر (دو فوتی)

۲. برزیل ۶۸۶ هزار و ۳۶۶ نفر (۶۲ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۷۰۱ نفر (۲۸ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۷ هزار و ۴۶۸ نفر (۹۶ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۱۳۱ نفر (۱۹ فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۵۹۶ نفر (۱۸ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۹۱۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۷ هزار و ۱۵۰ نفر (۲۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۸ هزار و ۱۳۲ نفر (۱۰ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۵ هزار ۱۱۲ نفر (بدون فوتی)

۱۱. آلمان ۱۵۰ هزار و ۶۴ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۴۳۹ نفر (۹ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه