کدام سلبریتی‌ها قبل از مشهور شدن معلم بودند؟

لیام نیسون که زمانی در یکی از مدارس انگلیس تدریس می‌کرد، در سال ۲۰۱۲ در مصاحبه‌ای گفت که به خاطر مشت زدن به یک دانش آموز که او را با چاقو تهدید کرده بود، از کارش اخراج شد.
کد خبر: ۱۱۱۳۶۹
بازدید : ۶۹۷
۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰

سلبریتی‌ها از ابتدا مشهور نبودند و بسیاری از آن‌ها کار خود را با شغل دیگری آغاز کردند و بعد‌ها وارد دنیای سرگرمی شدند.

در این میان، بعضی از آن‌ها پیش از شهرت به کار معلمی مشغول بودند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

هیو جکمن

هیو جکمن در سال ۱۹۸۷ در مدرسه‌ای در انگلیس به عنوان معلم ورزش مشغول کار شد. او در سال ۲۰۱۳ در جشنواره فیلم زوریخ، با خبرنگاری به نام رولو راس مواجه شد که یکی از دانش آموزان سابقش بود. جکمن از راس پرسید: «تدریسم چطور بود؟ به دردت خورد؟» راس هم بعد از این مواجهه در توییتر خود خطاب به جکمن نوشت: «چه خوب که حالا دیدم تان. خوشحالم که مثل قدیم‌ها نگفتید دراز بکشم و ۲۰ تا حرکت بروم.»

لیام نیسون

لیام نیسون که زمانی در یکی از مدارس انگلیس تدریس می‌کرد، در سال ۲۰۱۲ در مصاحبه‌ای گفت که به خاطر مشت زدن به یک دانش آموز که او را با چاقو تهدید کرده بود، از کارش اخراج شد.

او دراینباره گفت: «همیشه برای ساکت کردن بچه‌ها قبل از شروع درس دردسر داشتیم. آن بچه ساکت نمی‌شد و می‌خواست کلاس را بهم بریزد. برای همین رفتم به سمتش و خواستم که از کلاس بیرون برود و همانجا بماند. بعدش او رویم چاقو کشید. من هم با مشت او را زدم که نباید این کار را می‌کردم. ولی احساس خطر کردم.»

استینگ

استینگ در دهه ۱۹۷۰ میلادی در مدرسه‌ای در انگلیس به کار معلمی مشغول بود. او دانش آموخته‌ی دانشگاه نورث آمبریای انگلیس هم هست و در سال ۱۹۷۳ در رشته‌ی تربیت معلم از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. او ۲ سالی به کار تدریس پرداخت تا اینکه خوانندگی در گروه موسیقی The Police را آغاز کرد.

ماییم بیالیک

ماییم بیالیک که بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرده، مدتی در کالج، زیست شناسی، شیمی و عصب شناسی تدریس می‌کرد تا اینکه با سریال «تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory) به عرصه‌ی بازیگری بازگشت.

بیالیک در سال ۲۰۰۷ در مقطع دکتری رشته عصب شناسی از دانشگاه کالیفرنیا فارغ التحصیل شد. او دانش آکادمیک خود را برای تدریس در کلاس‌های درس کالج به کار گرفت. او در سریال «تئوری بیگ بنگ» هم نقش یک عصب شناس داشت.

بیلی کریستال

بیلی کریستال در دبیرستان محل تحصیل خود به عنوان معلم جایگزین مشغول بود. او در سال ۲۰۰۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفت: «در دفتر مدرسه می‌نشستم و روزی ۴۲/۵ دلار درمی آوردم. هر وقت که معلمی نمی‌آمد، من به جایش سر کلاس می‌رفتم. همه چیز درس می‌دادم، از انگلیسی گرفته تا مکانیکی. من جلوی کلاس می‌ایستادم و می‌گفتم: “ببینید من چیزی از علم نمی‌دانم. ” تازه چند سال بود که از مدرسه فارغ التحصیل شده بودم. نمی‌توانستم خودم را راضی کنم معلم‌ها را با اسم کوچک شان صدا بزنم.»

جن سیمونز

جن سیمونز، خواننده و گیتاریست گروه موسیقی KISS زمانی در نیویورک معلم درس مطالعات عمومی در پایه ششم بود. وقتی از سیمونز در مصاحبه‌ای سؤال شد که تدریس دشوارتر است یا کار در عرصه‌ی موسیقی، در پاسخ گفت: «بستگی دارد که بخواهید به چه مرتبه‌ای برسید.

در کار موسیقی، پاداش‌ها بسیار بیشتر، اما چاله چوله‌ها بسیار عمیق‌تر است. در یکی، تماشاگرتان ممکن است دلش نخواهد آنجا باشد. در دیگری، تماشاگرتان جلوی پایتان سجده می‌کند!»

جان هم

جان هم در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه‌ای گفت که هنوز هم ممکن است بازیگری را رها کند و به تدریس بازگردد. او در دبیرستان محل تحصیل خودش در شهر میسوری ِ آمریکا، به مدت یک سال معلم تئاتر بود. یکی از شاگردانش، الی کمپر حالا خود بازیگر شده است.

جان هم در مصاحبه‌ی خود در اینباره گفت: «فکر می‌کنم معلمی یکی از بهترین شغل‌های روی زمین است و من این شانس را داشتم که یک سال این کار را انجام دهم؛ و هنوز هم ممکن است دوباره به این کار برگردم.»

منبع: بهار نیوز

نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه