bato-adv

واکنش تاج به شایعه حذف ایران از جام جهانی

تیم ملی برای همه است. من هیچ خبر موثری جهت حذف تیم ملی و هیچ یک از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی نشنیده‌ام و سراغ ندارم.
کد خبر: ۱۱۲۰۵۳
بازدید : ۶۱۱
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۴

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به شایعه حذف تیم ملی ایران از جام جهانی قطر گفت: هیچ خبر موثر درباره حذف هیچ یک از تیم‌های حاضر در این بازی‌ها نیست.

در حالی که برخی رسانه‌های خارجی اعلام کرده‌اند درخواست‌های برای حذف ایران از جام جهانی به فیفا ارسال شده، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید هیچ خبر موثر درباره حذف هیچ یک از تیم‌های حاضر در این بازی‌ها نیست.

او درباره اخبار منتشر شده در رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه درخواست‌های برای حذف ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ به فیفا ارسال شده و حتی برخی خبرنگاران خارجی ادعا کرده‌اند مساله ایران در جلسه فیفا بررسی خواهد شد گفت: تمام تلاش خودمان را برای آماده‌سازی و مهیا کردن تیم ملی برای جام جهانی قطر انجام می‌دهیم.

همه ایرانیان در هر جای جهان خواستار توفیق تیم ملی هستند. هیچکدام از ایرانی‌های داخل و خارج از کشور خواهان حذف تیم ملی نیستند. تیم ملی برای همه مردم است. وقتی تیم ملی برنده شوند، ایرانی‌های مقیم آمریکا هم چند روزی فارسی حرف می‌زنند و پرچم ایران را هم سر در خانه‌های خود نصب می‌کنند.

تیم ملی برای همه است. من هیچ خبر موثری جهت حذف تیم ملی و هیچ یک از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی نشنیده‌ام و سراغ ندارم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حضور جواد نکونام در تیم ملی ایران گفت: ما برنامه‌های مختلفی برای جواد نکونام داریم. دیدگاه بلندمدت ما این است که او بعد از جام جهانی به عنوان سرمربی ایران تبدیل شود. این یک نگاه آلمانی است.

نکونام همه مدارج لازم را هم دارد و با کی‌روش هم ارتباط خوبی دارد. امروز هم صحبتی با کی‌روش داشتم. جواد نکونام قراردادی با فولاد دارد که باید این قرارداد هم پابرجا می‌ماند. طبق قوانین فیفا رئیس فدراسیون و بزرگتر از آن هم نمی‌تواند با مربی‌ای که با باشگاهی قرارداد دارد، مذاکره کند. فدراسیون باید الگو باشد و ما خودمان جلوی این مساله را می‌گیریم. ما با مدیران فولاد صحبت کردیم.

تاج خاطرنشان کرد: روز جمعه هفته آینده فولاد آخرین بازی خود را قبل از جام جهانی انجام می‌دهد. نکونام هم به خیلی از بازیکنان تعهد داده و آن‌ها به خاطر او به فولاد آمده‌اند. قرار است در این فاصله کی‌روش با نکونام صحبت کند.

کی‌روش هم نقطه نظرات من را می‌داند. در مجموع ممکن است جواد نکونام از روز جمعه به اردوی ایران ملحق شود و تا جام جهانی با تیم ملی ایران خواهد بود. بنا شده کی‌روش نقطه نظرات من را به نکونام منتقل کند و من هم با فولاد صحبت کنم. هنوز مخالفت یا موافقتی نشده است.

یک بخشی را کی‌روش انجام می‌دهد و بخشی هم بر عهده من است. خواسته ما این است که نکونام تا پایان جام جهانی با ما باشد. بعد از آن یک راه این است که نکونام تا پایان لیگ با فولاد بماند و در جام ملت‌های آسیا به ملحق شود و بعد از اتمام لیگ درباره ماندن او صحبت کنیم. ما برنامه کوتاه مدت، مدت میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته‌ایم.

مهدی تاج در این گفتگو با که برنامه شب‌های فوتبالی شبکه ورزش انجام شد، از توافق ایران و نیکاراگوئه برای انجام بازی دوستانه در نوزدهم آبان خبر داد و گفت که احتمالا این بازی در تهران انجام می‌شود، اما هنوز مکان بازی قطعی نشده است.

وی درباره پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی گفت: اصرار ما این بود که تولیدات داخلی را در جام جهانی به تن کنیم. با شرکت "مجید" قراردادی بسته شده و ما هم ادامه دادیم. در جلسه‌ای با حضور کی‌روش و مجید نگرانی‌های سرمربی تیم ملی در ارتباط با پیراهن تیم ملی رفع شد.

هوا در قطر گرم است. وقتی یک لیوان آب روی پیراهن می‌ریزید باید روی زمین بریزد و لباس به خود نگیرد. شرکت مجید این موانع را رفع کرده است و به زودی رونمایی هم انجام می‌شود.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv