آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲ آبان ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲ آبان ماه ۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۲۱۹۳
بازدید : ۲۴۱
۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲ آبان ماه را ۴ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران، به ۱۴۴ هزار و ۵۴۸ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۳۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۶۳۲ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۶۶۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۵۲۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۶۹ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۷۵۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۱۴۸ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۲۷۱ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۷ هزار و ۶۹۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۸۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۲۰۳ هزار و ۸۰۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۳۲ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۲۰۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۴۲۰ نفر در یک روز به تعداد ۶ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۸۳۶ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۱۱ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۹۲ هزار و ۹۴۸ نفر (۲ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۷ هزار و ۶۸۰ نفر (۱۵ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۹۷۷ نفر (۱۶ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۹ هزار و ۵۳۷ نفر (۸۸ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۳۲۰ نفر (بدون فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۸۴۴ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۹۱ هزار و ۶۸۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۸ هزار و ۵۹۴ نفر (۵۲ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۸ هزار و ۴۲۹ نفر (۱۳ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۶ هزار ۳۳۷ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۵۴۴ نفر (۴ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه