(تصاویر) کیا ای‌وی ۶؛ ماشین سال اروپا به ایران می‌آید؟

فضای داخلی خودرو در مقایسه با ابعاد متوسط EV۶ بزرگ و مناسب است، به خصوص که فاصله بین ۲ محور در این خودرو هم اندازه شاسی‌بلند بزرگ تلوراید است، که این هم یکی از دلایل بزرگی کابین است.
کد خبر: ۱۱۲۵۵۵
بازدید : ۴۸۸
۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

کیا ای‌وی ۶ خودروی سال ۲۰۲۲ اروپا شده است، عنوانی که سال ۱۹۸۸ به پژو ۴۰۵ رسید، البته با توجه به قانون جدید واردات خودرو و قیمت ۴۱ هزار دلاری امکان ورود به ایران را نخواهد داشت.

کیا با معرفی EV ۶ قصد ورود پرقدرت به عرصه خودرو‌های برقی و رقابت با آنها، به خصوص تسلا را دارد. کیا ای‌وی‌۶ اولین خودرو از پلن S کیا است. بر اساس این برنامه قرار است ۱۱ خودرو برقی تا سال ۲۰۲۶ معرفی و عرضه شود.

پلتفرم این خودرو مشترک با خودرو‌هایی مثل هیوندای آیونیک ۵ و جنسیس GV ۶۰ است. در طراحی EV ۶، عناصر اصلی طراحی دیگر مدل‌های کیا موتورز دیده می‌شود. چراغ‌های کشیده جلو با خط دیلایت بریده بریده و همچنین قسمت پایین سپر که اسپرت طراحی شده، جذاب و قابل توجه است. کیا می‌گوید طراحی این خودرو شبیه به طرح دیجیتالی یک ببر است!

در نمای عقب یک چراغ خطی کشیده و منحنی را داریم که نشان می‌دهد طراح قصد داشته که از آن چراغ‌های خطی که فراگیر شده است دوری کند. همچنین یک نوار دیگر از سمت پایین چراغ‌ها به هم متصل شده که دیگر چراغ‌های خودرو مثل چراغ راهنما روی آن قرار دارد.

طراحی داخلی، ساده و مدرن

طراحی داخلی بسیار معقول و بدون هیچ اغراقی انجام شده است. دو نمایشگر در کابین خودنمایی می‌کنند. روی کنسول وسط خودرو کنترلر‌های مهمی مثل سیستم استارت‌استاپ و همچنین ماوس و دکمه‌های کنترل دنده و شارژ وایرلس را می‌توان دید که در موقعیت‌های خوب و قابل دسترسی قرار دارند.

فضای داخلی خودرو در مقایسه با ابعاد متوسط EV۶ بزرگ و مناسب است، به خصوص که فاصله بین ۲ محور در این خودرو هم اندازه شاسی‌بلند بزرگ تلوراید است، که این هم یکی از دلایل بزرگی کابین است.

کیا ای‌وی ۶
کیا این خودرو را در ۳ تیپ لایت، ویند و جی‌تی لاین عرضه می‌کند که قویترین نسخه، یعنی GT LINE، دارای پیشرانه در جلو و عقب است که در مجموع قادرند ۵۷۶ اسب بخار و ۷۲۹ نیوتون متر گشتاور تولید کنند. در این تیپ سیستم چهارچرخ محرک و شتاب صفرتاصد ۳.۵ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت را داریم که این مشخصات و اعداد و ارقام بسیار فریبنده و جذاب هستند.

در نسخه GT با هر بار شارژ قادرید تا ۴۸۰ کیلومتر مسافت را طی کنید، البته این عدد در نسخه‌های دیگر تا ۵۱۰ کیلومتر هم قابل افزایش است.

کیا ای‌وی ۶

تولید صدای مصنوعی!

در این خودرو سیستم تولید صدای مصنوعی را به دلیل برقی و بی‌صدا بودن داریم، که برای آن ۳ حالت استایلیش، داینامیک و سایبر در نظر گرفته شده است.

در کیا ای‌وی ۲۱ سیستم ایمنی و دستیار راننده را به صورت استاندارد داریم. این خودرو همچنین خودروی سال ۲۰۲۲ اروپا هم شده است. بازه قیمتی این خودرو با توجه به نسخه‌های مختلف آن، از ۴۱ تا ۵۸ هزار دلار (حدود ۱ میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان) است.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه