bato-adv

(تصاویر) شکل چهره کودکانی که در مریخ متولد می‌شوند!

هنگامی که کلمات کلیدی مانند «کودکان در مریخ» و «کودک متولد شده در فضا» به آن داده شد، DALL·E چندین مفهوم مختلف را نشان داد.
کد خبر: ۱۱۲۷۶۱
بازدید : ۷۴۲
۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

از هوش مصنوعی خواسته شده تا پیش‌بینی کند که کودکان در مریخ چگونه خواهند بود و نتایج آن خبر خوبی برای آینده نسل بشر نیست.

به گزارش روزنامه سان، دانشمندان گمان می‌کنند که زندگی در مریخ چندین تأثیر عجیب و منفی بر بدن انسان خواهد داشت و هیچ کس نمی‌داند که چگونه این امر بر تولد تأثیر می‌گذارد. DALL·E، یک نرم‌افزار هوشمند مصنوعی، این پیش‌بینی را انجام داد و به نتایجی به نظر واقعی رسید.

هنگامی که کلمات کلیدی مانند «کودکان در مریخ» و «کودک متولد شده در فضا» به آن داده شد، DALL·E چندین مفهوم مختلف را نشان داد.

یکی نوزادی بدون صورت و انگشتان گم شده را نشان می‌دهد که در فضا شناور است. یکی دیگر پسر و دختری با ظاهری بسیار آینده‌نگر را با چهره‌های نگران و مدل مو‌های بزرگ به تصویر می‌کشد. ناسا و ایلان ماسک قصد دارند در چند دهه آینده انسان را به سیاره سرخ بفرستند.

کودکان مریخی

در حالی که آن‌ها بر روی لجستیک کار می‌کنند، سایر محققان در این فکر هستند که محیط جدید چه بلایی بر سر بدن انسان خواهد آورد.این احتمال وجود دارد که استعمارگران مریخ در نهایت به نوع جدیدی از انسان تبدیل شوند.

به نوشته بیزنس اینسایدر، شرایط سخت مریخ می‌تواند اسکلت و ماهیچه‌های انسان را کوچک کند. فضانوردانی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌مانند، داشتن استخوان‌های ضعیفی را تجربه کرده‌اند.

اگر این اثرات در مدت زمان کوتاهی برای فضانوردان اتفاق بیفتد، دانشمندان فکر می‌کنند زندگی تمام وقت در فضا می‌تواند به طرز چشمگیری ساختار ما را تغییر دهد.

کوچک شدن جمجمه می‌تواند منجر به بیماری‌های عصبی شود. استخوان‌ها و ماهیچه‌های ضعیف می‌تواند عوارض دیگری برای سلامتی داشته باشد. مریخ از خورشید دورتر از سیاره ما است و یک روز معمولی می‌تواند شبیه یک روز ابری روی زمین باشد.

این محیط تاریک‌تر می‌تواند چشم انسان را در طول زمان تغییر دهد.

کودکان مریخی
چالش‌های دیگر شامل تشعشعات فضایی است که انسان‌ها باید همیشه از آن در امان باشند. مریخ دارای جوی است که بسیار نازک‌تر از جو زمین بوده و هیچ حفاظت میدان مغناطیسی در آن وجود ندارد. این بدان معناست که انسان‌ها باید راهی برای زنده ماندن در سطوح بالای تشعشعات سرطان‌زا بیابند.

منبع: همشهری آنلاین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv