کودکان «نسل آلفا» چه شغل‌هایی را دوست دارند؟

باورش سخت است، اما کارفرمایان زودتر از چیزی که فکر می‌کنند باید برای ورود کارمندان جوان‌تر از نسل زِد جا باز کنند.
کد خبر: ۱۱۲۹۱۱
بازدید : ۴۲۵
۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵

فرادید| بازاریاب‌ها و تبلیغ‌کنندگان هنوز نسل زِد را به درستی درک نکرده‌اند که در آینده‌ی نه چندان دور نسل آلفا از راه خواهد رسید. این نسلِ آینده‌نگر هم‌اکنون دست به کار شده است. امروزه شرکت‌های تحقیقات بازار در حال مطالعه‌ی نسل آلفا هستند (کودکانِ متولدشده در سال ۲۰۱۰ یا پس از آن). نمایش Ellie Sparkles که از کانال یوتوب پخش می‌شود، از ۱۰۰۰ کودک پنج تا هشت ساله‌ی آمریکایی این سوال را پرسیده که در آینده دوست دارند چه کاره شوند؟ این مطالعه نشان داد که هیچ اشکالی ندارد اگر از سنین پایین از بچه‌ها بخواهیم درباره شغل مورد علاقه‌شان در آینده فکر کنند.


به گزارش فرادید، یافته‌های این مطالعه حاکی از آن است که:


- آن‌ها می‌خواهند درمانگر شوند: نسل آلفا همین حالا هم می‌داند که باید پیشرفت کند و به داد قلب‌های شکسته و صنایع ازکارافتاده‌ی ما برسد. طبق آمار، ۲۶.۲ درصد این نسل می‌خواهند در آینده دکتر، پرستار یا درمانگر حرفه‌ای شوند، ۱۶.۵ درصد می‌خواهند معلم شوند.

«نسل آلفا» و انتخاب‌های شغلی خاصشان

- آن‌ها نمی‌توانند در برابر رسانه‌های اجتماعی مقاومت کنند: مشاغل محبوبِ آنها در حوزه رسانه‌های اجتماعی تیک‌تاکر، یوتوبر، ولاگر (۱۲ درصد) همینطور اینفلوئنسر (۵.۶ درصد) و گیمر حرفه‌ای (۳.۳ درصد) بودند.


- تصمیمات آن‌ها منطقی و آگاهانه است: ۷۳ درصد خواهان توانایی انتخاب بین دورکاری و کار حضوری بودند. به طور متوسط، آن‌ها خواستار روز‌های کاریِ پنج ساعته و هفته‌های کاریِ چهار روزه بودند. البته این یک مورد خواسته‌ی همه ما است!


- آن‌ها تمایزات منطقه‌ای دارند: در نیومکزیکو، شایع‌ترین انتخاب شغلی جاسوس یا کاراگاه، در کانزاس گیمر حرفه‌ای و در آیوُوا نسل آلفا به درجه‌ای از روشن‌فکری رسیده است که اصلا نمی‌خواهد هیچ شغلی داشته باشد!


- بیشتر کودکان این نسل می‌خواهند به دیگران کمک کنند و اوقات خوشی را بگذرانند: ۳۵ درصد کودکان مهمترین بخش یک شغل را کمک به دیگران و ۲۸ درصد لذت بردن دانستند و ۱۰ درصدِ آن‌ها پذیرفتند که اولویت برتر آن‌ها کار کردن با حیوانات است.

 

منبع: fastcompany

مترجم: زهرا ذوالقدر 

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه