(ویدئو) بازداشت خانم معلم به جرم خوردن خفاش؛ این زن ۵ سال زندانی می‌شود!

انتشار ویدئویی از یک یوتیوبر در تایلند که اقدام به خوردن سوپ خفاش می‌کند خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت تا جایی که پلیس این زن را بازداشت کرده و ممکن است ۵ سال زندانی شود.
کد خبر: ۱۱۳۲۴۹
بازدید : ۱۳۱۴
۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

یوتیوبر تایلندی به دلیل خوردن یک خفاش و انتشار ویدئویی از آن در اینترنت دستگیر شده و ممکن است به پنج سال زندان محکوم شود.

این یوتیوبر که فونچانوک سریسوناکلوا نام دارد، روز دوشنبه پس از انتشار این ویدئو توسط پلیس دستگیر شد.

به گزارش TMZ، پلیس تایلند خانم سریسوناکلو را به دلیل در اختیار داشتن لاشه‌های حیوانات وحشی و نقض قانون جرایم کامپیوتری دستگیر کرد.

 

وی روز دوشنبه این کلیپ تند و زننده را آپلود کرد و نشان داد که او در حال خوردن کاسه‌ای پر از آبگوشت، گوجه فرنگی و خفاش‌های مرده متعدد است! او در این کلیپ تایلندی صحبت می‌کند، اما طبق گزارش‌ها، این غذا را خوشمزه توصیف می‌کند.

ما نمی‌دانیم آداب مناسب برای این نوع غذا چیست، اما فونچانوک قبل از اینکه حیوان را بجود، بال هایش را پاره کرد.

بر اساس این گزارش، اگر دادگاه او را مجرم بشناسد ممکن است به پنج سال زندان و پرداخت جریمه سنگین ۵۰۰ هزار بات (بیش از ۱۳ هزار دلار) محکوم شود.

دکتر مانئورن، دامپزشک حیات وحش در تایلند، با هشدار درباره خطرات سلامتی متعددی که در خوردن خفاش وجود دارد گفت از دیدن این کلیپ شوکه شده است.

وی افزود: از آنجایی که این حادثه نباید هم در تایلند و هم در سراسر جهان اتفاق بیفتد، این کار را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت خفاش‌ها عوامل بیماری زای زیادی دارند.

مانئورن گفت: خفاش‌ها حامل پاتوژن هستند و هیچ مدرکی وجود ندارد که دمای آب گرم واقعاً باعث مرگ میکروب‌های آن‌ها شود.

به گفته برخی کارشناسان، گفته می‌شود خفاش‌ها حامل بیش از ۱۰۰۰۰ ویروس هستند که می‌توانند به انسان منتقل شوند و همه گیری دیگری را ایجاد کنند.

اکنون این یوتیوبر که یک معلم است، به دلیل در اختیار داشتن لاشه‌های حفاظت شده حیات وحش و نقض قانون جرایم رایانه‌ای دستگیر شده است.

این زن در ابتدا با رد اتهامات، ویدئوی دیگری را منتشر کرد و از جامعه، پزشکان، روزنامه نگاران، همکاران، خانواده و دوستان عذرخواهی کرد.

برچسب ها: خفاش
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه