موج مهاجرت گسترده توییتری‌ها به هایو؛ توییتر ورشکست می‌شود؟

هایو (Hive) یک برنامه رسانه اجتماعی جدید است که مشابه توییتر کار می‌کند و رابط کاربری مشابهی دارد و پس از مدیریت ایلان ماسک بر توییتر، شاهد موج مهاجرت ناگهانی کاربران بوده است.
کد خبر: ۱۱۳۸۳۱
بازدید : ۷۵۳۹
۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴

شبکه اجتماعی هایو «HIVE» پس از تسلط ایلان ماسک بر توییتر‏، ناگهان شاهد مهاجرت عظیمی از کاربر‌ها بود و این غافلگیری، باعث باگ‌های مکرر در این برنامه شد.

هایو (Hive) یک برنامه رسانه اجتماعی جدید است که مشابه توییتر کار می‌کند و رابط کاربری مشابهی دارد و پس از مدیریت ایلان ماسک بر توییتر، شاهد موج مهاجرت ناگهانی کاربران بوده است.

کاربران هایو به محض ثبت نام، صاحب یک پروفایل می‌شوند که می‌تواند توسط افراد دیگر دنبال شود.  با دنبال کردن حساب‌های کاربری دیگر، کاربران فید‌های خود را پر می‌کنند و می‌توانند متن، عکس‌ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران دیگر را ببینند.

از ویژگی‌های هایو این است که به اپل موزیک (Apple Music) وصل است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا آهنگی را در پروفایل خود پخش کنند.

در این وب سایت آمده است: «آنچه را که قبلا در شبکه‌های اجتماعی دوست داشتید به روشی جدید بازگردانید. موزیک، متن، و پست‌های تصویری، نظرسنجی، پرسش و پاسخ، و چیز‌های دیگر.»

هایو همچنین ادعا می‌کند که دارای یک فید زمانی است که آن را از توییتر، اینستاگرام، TikTok و ... جدا می‌کند؛ همه برنامه‌هایی که به شدت به یک الگوریتم وابسته هستند.

موج مهاجرت گسترده توییتری‌ها به هایو

با این حال، این برنامه بسیار کوچک‌تر از توییتر است و احتمالا دارای قوانین و محدودیت‌هایی است که دامنه آن را محدود می‌کند، به خصوص اکنون که آن‌ها چنین مهاجرت قابل توجهی را تجربه می‌کنند.

این هفته، ماسک تصمیم گرفت تا دسترسی دونالد ترامپ و کانیه وست به توییتر را بازگرداند.

ترامپ و وست پس از اینکه مدیران سرویس معتقد بودند که آن‌ها مشوق سخنان و رفتار‌های خشونت‌آمیز و نفرت‌پراکنانه هستند، از توییتر محروم شده بودند.

منبع: همشهری

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه