bato-adv

خسارت باورنکردنی ۱۰۰ میلیون دلاری یک انیمیشن به دیزنی

انیمیشن «دنیای عجیب» محصول جدید دیزنی با شکست در نخستین هفته نمایش در گیشه، این کمپانی را با ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری رو به رو کرده است.
کد خبر: ۱۱۴۱۸۱
بازدید : ۸۲۷۱
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲

این انیمیشن با فروش ۱۱.۹ میلیون دلار از ۴۱۷۴ سینمای آمریکای شمالی در آخر هفته و ۱۸.۶ میلیون دلار در تعطیلات پنج روزه به طرز چشمگیری کمتر از انتظارات در گیشه ظاهر شد، این در حالی است که پیش‌بینی می‌شد این انیمیشن در نخستین هفته نمایش حداقل ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار بفروشد.

فروش انیمیشن «دنیای عجیب» اکنون به عنوان یکی از بدترین آمار‌های فروش آغازین محصولات دیزنی در دوران مدرن ثبت می‌شود که اندکی بیشتر از فیلم «داستان وست ساید» (۱۰.۵ میلیون دلار) و به‌طور قابل‌توجهی از انیمیشن‌های خانوادگی دیگر، چون «انکانتو» (۲۷.۲ میلیون دلار در تعطیلات آخر هفته و ۴۰ میلیون دلار در طول تعطیلات طولانی روز شکرگزاری) و «لایتیر» (۵۱ میلیون دلار) کمتر است.

منابع تخمین می‌زنند که انیمیشن «دنیای عجیب» حداقل ۱۰۰ میلیون دلار در اکران سینمایی‌اش از دست خواهد داد، مگر اینکه فروش آن در چند هفته آینده به‌طور چشمگیری رونق بگیرد که با توجه به نقد‌های متوسط و استقبال ضعیف تماشاگران بعید به نظر می‌رسد. از آنجایی که «دنیای عجیب» ۱۸۰ میلیون دلار هزینه تولید و ده‌ها میلیون دلار هزینه‌های بازاریابی و توزیع جهانی داشته، این فیلم تنها برای جبران هزینه‌ها باید حدود ۳۶۰ میلیون دلار بفروشد.

چشم انداز فروش خارجی انیمیشن «دنیای عجیب» نیز چندان روشن نیست، زیرا این فیلم در هفته نخست نمایش ۹.۲ میلیون دلار از محل ۴۳ کشور فروخته و مانند اکثر فیلم‌های هالیوودی به دلیل تنش‌های ژئوپلیتیکی قرار نیست در چین یا روسیه به عنوان دو بازار بزرگ بین‌المللی، نمایش داده شود.

فراتر از آن، دیزنی تصمیم گرفته «دنیای عجیب» را در چندین بازار کوچک‌تر از جمله کل خاورمیانه، مالزی و اندونزی اکران نکند، زیرا این فیلم دارای ارجاعات همجنسگرایانه است و به طور مرتب توسط سانسورچیان در آن مناطق مورد هدف قرار گرفته و دیزنی حاضر نبود بخش‌هایی از این فیلم را برای رعایت دستورالعمل‌های این مناطق کوتاه کند.

منبع: ایسنا

برچسب ها: انیمیشن جدید
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv