bato-adv

جزئیات دستگیری شکارچیان غاز‌های خاکستری در آستانه اشرفیه

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه با بیان اینکه غاز‌های خاکستری به همراه دیگر پرندگان مهاجر از سیبری به مکان‌های زمستان گذرانی آستانه اشرفیه آمده اند، اظهار کرد: متخلفین همواره در کمین مهمانان زیبای خاکستری ما هستند و با توجه به ممنوعیت شکار، با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۴۵۳۷
بازدید : ۷۷۲۸
۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه از دستگیری شکارچیان غاز‌های خاکستری به همراه ۶ قبضه سلاح شکاری خبر داد.

رامین حسین زاده با بیان اینکه غاز‌های خاکستری به همراه دیگر پرندگان مهاجر از سیبری به مکان‌های زمستان گذرانی آستانه اشرفیه آمده اند، اظهار کرد: متخلفین همواره در کمین مهمانان زیبای خاکستری ما هستند و با توجه به ممنوعیت شکار، با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌شود.

 وی افزود: مامورین یگان حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه موفق شدند شش قبضه اسلحه مجاز و غیر مجاز شکاری و لاشه چند قطعه غاز خاکستری را در دو مرحله گشت و کنترل شبانه از متخلفین شکار و صید کشف و ضبط کنند.

حسین زاده ادامه داد: با توجه به ممنوعیت شکار پرندگان وحشی تا ابلاغ دستور العمل صید و شکار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست هیچ فردی حق ندارد پرندگان مهاجر را شکار کند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر غاز‌های خاکستری، قو‌های فریادکش، قو‌های گنگ، خوتکا و دیگر مرغابی سانان نیز به اکوسیستم‌های ارزشمند این شهرستان آمده اند و ما برای حفاظت از این مهمانان زیبا نظارت‌ها را دو چندان کرده ایم.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه در خصوص وضعیت بیماری آنفلوانزای پرندگان در این شهرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهرستان هر ساله پذیرای شمار قابل توجهی از پرندگان مهاجر است در خطر احتمال بروز این بیماری نیز قرار دارد، اما خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آنفلوانزای پرندگان مشاهده نشده است و به محض مشاهده هر گونه تلفات مشکوک مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.

 وی با بیان اینکه پرندگان علاوه بر تالاب‌ها و دیگر مناطق زمستان گذرانی، مرغابی‌ها در شالیزار‌ها نیز فرود می‌آیند و جذب مرغابی‌های محلی می‌شوند، گفت: به کشاورزان توصیه شده است که از شکار مرغابی‌هایی که در شالیزارهایشان فرود می‌آیند پرهیز کنند و خوشبختانه همکاری بسیار خوبی دارند.

منبع: ایسنا

برچسب ها: غاز
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv