bato-adv
شیخ دیاباته اول مصدوم بوده؛ بعد دست و پا در آورده!

شیخ دیاباته در دوره نقاهت ابدی!

با این حال مصدومیت‌های متوالی و ناآمادگی در بدو ورود به تیم باعث شده تا بسیاری از هواداران پرسپولیس از این مهاجم ۳۴ ساله به عنوان یک خرید ناموفق نام ببرند؛ بازیکنی که پس از گذشت قریب به پنج ماه حضور در ایران، هنوز پاسخ انتظارات هواداران پرسپولیس را نداده است.
کد خبر: ۱۱۷۶۰۰
بازدید : ۳۱۸۵
۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۸

تمرینات پرسپولیس برای دیدار با ون پارس اصفهان در حالی برگزار می‌شود که شیخ دیاباته احتمالا به زودی وارد تمرینات گروهی قرمز‌ها خواهد شد، اما باتوجه به دوری طولانی مدت از میادین، بعید است که در ترکیب تیم یحیی گل‌محمدی برای این بازی حساس قرار بگیرد.

دیاباته که قرار بود زوج یورگن لوکادیا در خط حمله پرسپولیس باشد، در این مدت دو بار از ناحیه کشاله ران مصدوم شده که یک بار در جریان تمرین سرخپوشان بوده و بار دیگر در حاشیه دیدار دوستانه مقابل سپاهان که به زعم رضا درویش، عملکرد درخشانی در این دیدار داشت. شیخ دیاباته از زمان ورود به ایران ۶۶ روز از تمرینات گروهی پرسپولیس دور بوده است.

با این حال مصدومیت‌های متوالی و ناآمادگی در بدو ورود به تیم باعث شده تا بسیاری از هواداران پرسپولیس از این مهاجم ۳۴ ساله به عنوان یک خرید ناموفق نام ببرند؛ بازیکنی که پس از گذشت قریب به پنج ماه حضور در ایران، هنوز پاسخ انتظارات هواداران پرسپولیس را نداده است.

او البته بازیکنی است که هواداران پرسپولیس به شدت خواستار جذبش بودند و حتی مدیریت و کادرفنی را هم از این بابت تحت فشار قرار می‌دادند و شواهد حاکی از آن است که دیاباته در لیست اولیه یحیی هم حضور نداشت، اما در نهایت تمایل رضا درویش و علاقه هواداران پرسپولیس باعث شد تا یحیی هم به این بازیکن رضایت بدهد؛ بازیکنی که سابقه طولانی مصدومیت را در کارنامه خود یدک می‌کشد.

شیخ دیاباته در چهار ماه حضور در پرسپولیس، تنها یک گل در دیدار رسمی و یک گل در بازی‌های دوستانه به ثمر رسانده است.

شیخ دیاباته

این زمانبندی شیخ دیاباته از زمان ورود به ایران و ادامه حضور در ترکیب پرسپولیس است:

۱۰ شهریور (۱۳۰ روز پیش): ورود دیاباته به ایران برای مذاکره با پرسپولیس
۱۱ شهریور (۱۲۹ روز پیش): دیاباته با قراردادی یک ساله به پرسپولیس پیوست
۱۱ شهریور (۱۲۹ روز پیش): اولین تمرین شیخ با پرسپولیس در سالن بدنسازی
۱۲ شهریور (۱۲۸ روز پیش): تمرینات اختصاصی دیاباته با پرسپولیس
۲۳ شهریور (۱۱۷ روز پیش): ادامه غیبت شیخ در تمرینات گروهی
۲۵ شهریور (۱۱۵ روز پیش): اولین تمرین گروهی شیخ دیاباته با پرسپولیس
۲۶ شهریور (۱۱۴ روز یپش): شیخ از ناحیه عضله چهار سر دچار مصدومیت شد
۲۸ شهریور (۱۱۲ روز پیش): پزشک پرسپولیس نقاهت دیاباته را چند هفته تخمین زد
۱۹ مهر (۹۰ روز پیش): دیاباته در بخش‌هایی از تمرین گروهی شرکت کرد
۲۱ مهر (۸۸ روز پیش): اولین بازی رسمی برای پرسپولیس - ۵ دقیقه مقابل مس رفسنجان
۲۸ مهر (۸۱ روز پیش): شیخ دیاباته ۲۱ دقیقه مقابل ملوان به میدان رفت
۵ آبان (۷۴ روز پیش): اولین گل رسمی دیاباته مقابل مس کرمان
یک آذر (۴۸ روز پیش): حضور در بازی تدارکاتی برابر مس
شش آذر (۴۳ روز پیش): گلزنی دیاباته در دیدار دوستانه برابر پیکان در ورزشگاه آزادی
۲۲ آذر (۲۷ روز پیش): مصدومیت در بازی مقابل سپاهان از ناحیه کشاله ران
۲۴ آذر (۲۵ روز پیش): دیاباته چند هفته از میادین دور خواهد بود
۱۸ دی (دیروز): ادامه تمرینات اختصاصی شیخ دیاباته

اغلب تمرینات شیخ دیاباته با پرسپولیس در سالن بدنسازی یا همراه فیزیوتراپ این تیم بوده است.

* دو هفته بعد از ورود به ایران دیاباته اولین جلسه تمرینی خود را با پرسپولیس انجام داد و در این مدت مشغول تمرینات اختصاصی بود. در این مدت شش هفته از لیگ برتر برگزار شد.

* دیاباته ۲۴ روز به دلیل مصدومیت نخست و تاکنون ۲۷ روز به خاطر دومین آسیب دیدگی از تمرینات دور بوده است. به عبارتی ۵۱ روز از تمرینات پرسپولیس را با آسیب‌دیدگی از دست داده است.

* در مجموع شیخ دیاباته ۶۶ روز در تمرینات گروهی پرسپولیس حضور نداشته تا نیمی از دوران حضورش در پرسپولیس معطوف به مصدومیت و ناآمادگی باشد. نکته جالب اینکه یک ماه از دوره خارج از مصدومیت شیخ، مربوط به دوره برگزاری جام جهانی بوده است.

* دیاباته دو بازی دوستانه و سه بازی رسمی برای پرسپولیس انجام داده و توانسته یک گل در دیدار‌های رسمی و یک گل در بازی‌های دوستانه به ثمر برساند.

* در بهترین حالت، آمار او برای پرسپولیس به حدود ۲۰ بازی در فصل خواهد رسید که البته این عدد در صورت آمادگی وی تا پایان فصل خواهد بود.

* دیاباته این فصل و در مجموع ۱۱ بازی پرسپولیس را از دست داده که در صورت غیبت مقابل ون پارس اصفهان، این عدد به دوازده خواهد رسید.

* شیخ در هیچ کدام از بازی‌های رسمی پرسپولیس فیکس نبوده و مقابل ملوان، مس رفسنجان و مس کرمان به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده است.

نمایش ضعیف شیخ دیاباته در پرسپولیس در حالی است که دو خارجی دیگر این تیم گئورگی گولسیانی و یورگن لوکادیا، عملکردی درخشان در دور رفت لیگ برتر داشتند و جزو عناصر کلیدی قهرمانی نیم فصل تیم یحیی گل‌محمدی به حساب می‌آیند.

منبع: ورزش سه

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv