bato-adv

(تصاویر) با سنگین‌ترین نوزادان جهان در بدو تولد آشنا شوید

فرانسیسکای ۳۸ ساله که ۴ فرزند داشت، یک پسر ۷.۶ کیلوگرمی به نام آدمیلتون نیز به دنیا آورد که وزن و جثه اش شبیه یک کودک ۶ ماهه بود.
کد خبر: ۱۱۸۴۹۳
بازدید : ۳۶۵۹
۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱

به تازگی تصویری از یک نوزاد متولد شده در فضای مجازی در حال انتشار است که ۸.۶ کیلوگرم وزن داشته و ادعا می‌شود رکورد گینس بزرگترین نوزاد جهان از طریق زایمان طبیعی را شکسته است.

به این بهانه سنگین‌ترین نوزادان جهان که نام آن‌ها در کتاب رکورد‌های گینس ثبت شده است را بررسی می‌کنیم.

اکبر

اکبر ریسودین، اندونزی، ۸.۷ کیلوگرم

اکبر ریسودین در سال ۲۰۰۹ با عمل سزارین از مادری به نام آنی متولد شد. با قد نزدیک به ۶۰ سانتیمتر، سایز بزرگ اکبر به دلیل دیابت آبستنی مادرش بود، زیرا اکبر در دوران جنینی مقادیر زیادی گلوکز مصرف کرده بود. پزشک معالج آنی پس از بدنیا آمدن اکبر گفته بود: «این بچه سنگین باعث شده بود که جراحی بسیار دشوار باشد، به ویژه فرآیند بیرون کشیدن وی از رحم مادر. پاهایش بسیار بزرگ بودند». جثه بزرگ اکبر بدین معنا بود که وزن او معادل یک بچه یک ساله و سه برابر یک نوزاد تازه متولد شده بود.

نادیا

نادیا خالینا، سیبری، ۷.۷ کیلوگرم

تاتیانا خالینا ۴۳ ساله بود که در سال ۲۰۰۷ دختری به نام نادیا را به دنیا آورده و او را به مادر دوازدهمین فرزند تبدیل کرد. بعد از تولد، تاتیانا مجبور شد به مدت یک ماه در بیمارستان بماند و بعد از این مدت بستری بود که توانست نزد شوهرش ویکتور و ۱۱ فرزند دیگرش بازگردد. این مادر در صحبت با رویترز گفته بود: «برنامه‌ای برای فرزندان بیشتر نداریم. از این به بعد تنها انتظار نوه دار شدن را می‌کشیم». خانواده خالینا درآمد ماهیانه ۵۴۵ دلاری داشتند و این بدان معنا بود که اغلب روز‌ها تنها می‌توانستند نان و سوپ بخورند. تاتیانا در این باره گفته بود: «همه لباس ها، کفش‌ها و اسباب بازی‌ها را همسایه هایمان تهیه کرده اند. ما فقط لباس‌های کهنه را داشتیم».

آدمیلتون دوس سانتوس، برزیل، ۷.۶ کیلوگرم

فرانسیسکای ۳۸ ساله که ۴ فرزند داشت، یک پسر ۷.۶ کیلوگرمی به نام آدمیلتون نیز به دنیا آورد که وزن و جثه اش شبیه یک کودک ۶ ماهه بود. ریتا لی مدیر بیمارستان محل زایمان فرانسیسکا مدعی شده بود که سایز قابل توجه کودک احتمالاً به پرخوری مادر در زمینه غذا‌های شیرین در دوران بارداری مربوط باشد. وی در این باره گفته بود: «او می‌دانست که آدمیلتون کودک بزرگ جثه‌ای خواهد بود، اما تا اینقدر»

چنسر

چسنر آبلز، آفریقای جنوبی، ۷.۵ کیلوگرم

کاتلین آبلز در مارس ۲۰۰۷ دختری به نام چسنر را در بیمارستان تایگربرگ در کیپ تاون به دنیا آورد. نکته جالب این بود که او این نوزاد دختر سنگین وزن را به شکل طبیعی به دنیا آورد، بعد از یک دوره بارداری که بدون مشکل طی شده بود. این مادر که ۴ فرزند قبلی او همگی جثه‌های کوچکتری داشت، گفته بود که پس از چسنر دیگر فرزندی به دنیا نخواهد آورد.

پسربچه‌ای بی نام، ایتالیا، ۱۰.۲ کیلوگرم

بر اساس کتاب رکورد‌های گینس، سنگین‌ترین نوزاد سالمی که به دنیا آمده، پسربچه‌ای بوده که در سپتامبر ۱۹۵۵ از مادری به نام کارملینا فدل بدنیا آمده است. اطلاعات اندکی در مورد این زایمان وجود دارد، اما گفته می‌شود که هم مادر و هم فرزند او پیش و پس از تولد در شرایط خوبی بوده اند.

پسربچه‌ای بی نام، ایالات متحده، ۱۰ کیلوگرم

پسربچه‌ای با لقب «بیب» در سال ۱۸۷۹ به دنیا آمد و چندین رکورد در این زمینه را جابجا کرد، نوزادی که مادرش آنا هینینگ بیتس نام داشت. آنا خود یک رکورد شکن بود که نزدیک به دو متر و سی سانت قد داشت و به خاطر قد بسیار بلندش در یک سیرک بین المللی حضور داشت. او با مردی به نام مارتین ون بورن بیتس ازدواج کرده بود که بسیار قد بلند، اما کمی کوتاه‌تر از آنا بود. بعد از دو سال نامزدی، این دو در برابر دوستان و خانواده هایشان در ۱۷ ژوئن ۱۸۷۱ ازدواج کردند و دو سال بعد بود که پسر سنگین وزنشان به دنیا آمد. گفته می‌شود هنگامی که کیسه آب رحم آنا پاره شد، نزدیک به ۲۳ لیتر آب و مایعات از بدن او خارج شد و نوزاد او تنها بعد از ۱۱ ساعت درگذشت.

منبع: برترین ها

برچسب ها: سنگین ترین نوزاد
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv