bato-adv

استعفای ناگهانی نخست وزیر نیوزلند؛ دلیل استعفای جاسیندا آردرن چه بود؟

نخست وزیر نیوزلند در مورد علت استعفای خود گفت: من می‌دانم که این کار چه چیزی را می‌طلبد؛ و من می‌دانم که دیگر آنقدر ظرفیت ندارم که بتوانم عدالت را برقرار کنم. من می‌روم، زیرا چنین شغل ممتازی، مسئولیت بزرگی به همراه دارد. مسئولیت یعنی بدانید چه زمانی فرد مناسبی برای رهبری هستید و همچنین چه زمانی نیستید. من تمام تلاشم را برای نخست وزیری انجام دادم، اما این موضوع خیلی چیز‌ها را از من گرفت.
کد خبر: ۱۱۹۰۳۴
بازدید : ۵۸۰۴
۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

فرادید| جاسیندا آردرن با اعلام استعفای خود از سمت نخست وزیری نیوزلند در یک کنفرانس مطبوعاتی احساسی، اشک هایش را فرو برد. او گفت که اگر حزب کارگر بتواند جانشین او را با دو سوم آرا انتخاب کند، استعفای او از روز یکشنبه اجرایی می‌شود.

به گزارش فرادید، خانم آردرن همچنین گفته که امیدوار بود در تعطیلات کریسمس انرژی لازم را پیدا کند تا در این شغل بماند و در ادامه گفت:، اما من نتوانستم این کار را انجام دهم.

او در نشست سنتی حزب کارگر در روز پنجشنبه گفت: «وقتی متوجه شدم که نمی‌توانم این کار را انجام دهم، می‌دانستم که جایگزین دیگری جز تحویل دادن پست نخست وزیری وجود ندارد. من انسانم، سیاستمداران انسان هستند. ما تا زمانی که بتوانیم تمام آنچه را که می‌توانیم انجام می‌دهیم؛ اما بعد زمان کنار رفتن فرا می‌رسد. حالا هم زمان رفتن من، فرا رسیده است.

نخست وزیر نیوزلند افزود: من می‌دانم که این کار چه چیزی را می‌طلبد؛ و من می‌دانم که دیگر آنقدر ظرفیت ندارم که بتوانم عدالت را برقرار کنم. من می‌روم، زیرا چنین شغل ممتازی، مسئولیت بزرگی به همراه دارد. مسئولیت یعنی بدانید چه زمانی فرد مناسبی برای رهبری هستید و همچنین چه زمانی نیستید. من تمام تلاشم را برای نخست وزیری انجام دادم، اما این موضوع خیلی چیز‌ها را از من گرفت. شما نمی‌توانید و نباید این کار را انجام دهید مگر اینکه ظرفیت اش را داشته باشید، به علاوه مقداری انرژی ذخیره نیاز دارید برای آن چالش‌های برنامه ریزی نشده و غیرمنتظره‌ای که به ناچار پیش می‌آیند.

او در کنفرانس مطبوعاتی خود همچنین اعتراف کرد که انتظار نداشته نخست وزیر شود.

آردرن اصرار داشت که عقب افتادن حزب اش در نظرسنجی‌ها از حزب رقیب ملی پیش از انتخابات آتی ارتباطی به تصمیم او برای کناره گیری ندارد.

استعفای ناگهانی نخست وزیر نیوزلند؛ دلیل کناره گیری جاسیندا آردرن چه بود؟

او همچنین تاکید کرد: من به این دلیل که نمی‌توانم در انتخابات پیروز شویم، نمی‌روم. بلکه معتقدم برای چالش‌های امسال و سه سال آینده به مجموعه‌ای از نیرو‌های تازه نیاز داریم. من می‌دانم که پس از این تصمیم، بحث‌های زیادی در مورد اینکه به اصطلاح «دلیل واقعی» چیست، وجود خواهد داشت. می‌توانم به شما بگویم آنچه امروز با شما به اشتراک می‌گذارم همین است. تنها زاویه جالبی که خواهید یافت این است که در طی شش سال و در چالش‌های بزرگ، من یک انسان هستم.

خانم آردرن به دلیل اجرای سخت‌ترین محدودیت‌های کرونا در جهان شهرت دارد. در یکی از این قوانین سختگیرانه، نیوزلندی‌ها حتی نمی‌توانستند غذای آماده بخرند و بیش از دو سال تمامی مرزها بسته شد و همین مسئله سبب شد تا خانم نخست وزیر با انتقاد بی‌امان گروهی نیوزیلند از مردم مواجه شود.

استعفای ناگهانی نخست وزیر نیوزلند؛ دلیل کناره گیری جاسیندا آردرن چه بود؟

خانم آردرن هنگامی که نوزاد چهار ماهه خود را در سپتامبر ۲۰۱۸ به سازمان ملل آورد، توجه جهانیان را به خود جلب کرد.

خانم آردرن تنها ۴۲ سال داشت که در ۲۶ اکتبر ۲۰۱۷ نخست وزیر نیوزیلند شد. اما حالا پس از پنج سال از سمت خود کنار رفت و استعفا داد. او جوان‌ترین نخست وزیر نیوزلند بود و قبل از آن در سال ۲۰۰۸ و در ۲۸ سالگی به عنوان جوان ترین نماینده مجلس انتخاب شد.

برچسب ها: نیوزلند
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv